banner2

Meteoroloji'den şiddetli sağanak uyarısı!

Meteoroloji'den alınan hava durumu tahmin raporuna göre, Marmara, Karadeniz, Ege'nin doğusu, İç Anadolu ve Akdeniz bölgeleri gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Marmara ve Ege kıyılarında kuvvetli poyrazın etkili olması bekleniyor.

Hayat 06.10.2022, 11:17 06.10.2022, 11:17
Abone ol
Meteoroloji'den şiddetli sağanak uyarısı!

Meteoroloji'den alınan hava durumu tahmin raporuna göre, Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Akdeniz, İç Anadolu (Sivas ve Kayseri hariç), Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Afyonkarahisar, Denizli, Adana ve Mersin çevreleri ile Hatay’ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞA DİKKAT

Yağışların; bu sabah saatlerinde Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, doğusunun yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

EDİRNE °C, 22°C Parçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 22°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 22° Parçalı bulutlu

KOCAELİ °C, 22°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı

DENİZLİ °C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 27°C Az bulutlu

MANİSA °C, 27°C Parçalı bulutlu

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!