banner2

Meteoroloji'den peş peşe uyarı geldi! Güzel havalara aldanmayın: Çok sert geliyor

Meteoroloji'den alınan hava durumu tahmin raporuna göre, 2 gündür yükselen hava sıcaklıkları yeniden düşüyor, kar yağışı bekleniyor. Yeni haftada bazı iller için kritik uyarı yapılırken önümüzdeki günlerde ülke genelinde yağışlı havanın etkisini göstermesi bekleniyor.

Hayat 22.02.2023, 09:20 22.02.2023, 11:12
Abone ol

Meteoroloji'den alınan hava durumu tahmin raporuna göre, ülke genelinde sağanak yağış ve kar yağışı bekleniyor. 

Hatay, Rize ve Siirt çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinin de yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR KUZEYBATI'DA 2 İLA 4 DERECE ARATACAK

Sıcaklıkların kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

MARMARA'DA KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın, Marmara ve Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ RİSKİNE DİKKAT

Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen yaptığı açıklamada, ''Bugün salı. Doğu Anadolu'nun kuzeyi, doğusunda kar yağışı var. Akşam sadece Artvin'de olacak. Marmara, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun doğusunda lodos etkili. Diğer bölgeler parçalı bulutlu. Hava sıcaklığı artmaya devam ediyor.'' dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!