Meteoroloji'den bazı iller için kritik uyarı: Kuvvetli sağanak geliyor

Meteoroloji'nin hava durumu tahmin raporuna göre, İç Ege, Batı Akdeniz ile Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda sağanak yağış beklendiğini açıkladı.

Hayat 10.05.2022, 09:44
Meteoroloji'den bazı iller için kritik uyarı: Kuvvetli sağanak geliyor

Meteoroloji'nin hava durumu tahmin raporuna göre, pazartesi gününden itibaren bazı bölgelerde sağanak yağışlar etkili olacak.

BOLU VE ESKİŞEHİR ÇEVRELERİ SAĞANAK YAĞIŞLI GEÇECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, (Malatya ve Elazığ hariç) Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Bolu ve Eskişehir çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu sabah ve öğle saatlerinde Hakkâri ve Şırnak çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARI MEVSİM NORMALLERİ CİVARINDA SEYREDECEK

Hava sıcaklıklarının ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile zamanla Akdeniz Bölgesinde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!