Meteoroloji 3 bölge için sağanak uyarısı verdi!

Meteoroloji'nin hava durumu tahmin raporuna göre, 3 bölgede sağanak yağış bekleniyor.

Hayat 09.04.2022, 10:21 09.04.2022, 10:21
Abone ol
Meteoroloji 3 bölge için sağanak uyarısı verdi!

Meteoroloji'nin hava tahmin raporuna göre, hava sıcaklıkları doğu bölgelerde 3 ila 6 derece artacağı diğer yerlerde nemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

3 BÖLGEDE SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin doğu kesimleri ile zamanla güney kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun doğusu, Trabzon, Rize, Artvin ile Pazar günü sabah saatlerinde Karaman, Mersin ve Antalya'nın batı ilçeleri ile Gazipaşa çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

MARMARA'DA SİS VE PUS GÖRÜLEBİLİR

Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güney ve doğu ile iç ve doğu kesimlerde sis ve pus hadisesi görülmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

DOĞUDA HAVA SICAKLIĞI  ARTIYOR

Hava sıcaklıklarının doğu bölgelerde 3 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!