banner2

Makyaj yaparken hangi fırçalar kullanılır? Yüze uygulanan her ürünün ayrı bir fırçası var!

Makyaj birçok kadının hayatında önemli bir yerde bulunuyor. Bazı kadınların kocaman makyaj dolapları ve içinde farklı kozmetik ürün ve gereçleri yer alıyor. Sadece fırçalar bile dolapta önemli bir yeri kaplayabiliyor. Çünkü her ürünün, yüze farklı fırçalarla uygulanması lazım. Hem doğru makyaj hem de hijyen için...

Hayat 23.07.2022, 19:41
Abone ol
Makyaj yaparken hangi fırçalar kullanılır? Yüze uygulanan her ürünün ayrı bir fırçası var!

Makyaj fırçaları ne işe yarar? Her kozmetik ürünü için ayrı makyaj fırçası mı kullanmak lazım? Majyaj fırçalarının türleri nelerdir? İşte cevaplar...

Kadınların makyaj uygulamaları sırasında en çok kullandığı gereç fırçalar. Kalınlık, sivrilik ve boylarına göre değişiklikler gösteren bu fırçaların işlevleri de birbirinden ayrı. Doğru bir makyaj için en az altı fırçaya sahip olmak lazım. Bunlardan ilki pudra fırçası. 

PUDRA FIRÇASI MUTLAKA OLMALI

Bir makyajın olmazsa olmazlarından biri pudralar cildi pürüzsüz göstermeye yardımcı olur. Pudra fırçası pudrayı yüze uygulamaya yardımcı olur. 

YANAKLARI ALLIK FIRÇASIYLA RENKLENDİRİN

Yüze renk ve canlılık katması için kullanılan allıkların da fırçası var. Bu fırçalara alınan ürünü doğru noktalara uygulayarak yüzünüzü capcanlı bir hale dönüştürebilirsiniz. 

FAR KARIŞTIRMA FIRÇASI RENK GEÇİŞLERİNİ YUMUŞATIR

Göz kapaklarına sürülen farların fırçası olduğu gibi bir de bu farları karıştırma fırçası var. Bunlar renk geçişlerinin yumuşatılması için kullanılıyor. 

KONTÜR FIRÇASIYLA ELMACIKLAR ORTAYA ÇIKSIN

Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi için kullanılan fırça da doğru bir makyaj için önem arz ediyor. Bu fırçayı elmacık kemiklerinin hattını takip ederek uygulayabilirsiniz. 

FONDÖTEN FIRÇASI ŞART

Fondöteni yüze yaymak için kullanılan fondöten fırçası da makyaj çantanızda veya dolabınızda mutlaka olmalı. Ürün, bu fırça ile dairesel hareketlerle tüm yüze uygulanmalı.

FAR FIRÇASININ GÖREVİ BÜYÜK

Göz kapaklarına ve kirpik diplerine far uygulamak için ise far fırçası kullanılması gerekiyor. Bu fırça, farın eşit olarak dağıtılmasını sağlıyor.

PROFESYONEL MAKYAJDA DUDAK FIRÇASI OLMAZSA OLMAZ

Dudakların belirginleşmesinde kullanılan rujun düzegün bir şekilde sürülmesi için ise dudak fırçasına ihtiyaç var. Ancak bu fıra daha çok profesyonel makyajda tercih ediliyor.

EYELINER FIRÇASI İLE GÖZLERİNİZİ ÖNE ÇIKARIN

Makyaj yapımının en zor kısmı belki de eyeliner çekmek. Doğru bir eyelenir fırçası seçimiyle artık bunun da üstesinden gelmek mümkün.

HIGHLIGHTER FIRÇASI İLE PARLAYIN

Cildi canlandıran ve parlaklık kazandıran highlighter için de fırçalar mevcut. Bu ürünü yüze doğru uygulayabilmek için aydınlatma fırçasından yaralanmak şart.     

KAŞ FIRÇALARI İLE KAŞLARI BELİRGİNLEŞTİRİN

Kaşları belirginleştirmek için kullanılan kaş fırçaları ise doğal bir görüntü için kullanılması gereken ürünlerden. 

Her gün kullanılan bu ürünlerin zamanla kirlendiğini unutmamak lazım. Fırça temizliği yaparken dikkat edilmesi gereken nokta fırçanın metal kısmının suyla asla temas etmemesi. Fırçanızın kıl kısmını ılık su ve sabun karışımı ile köpürtün, ardından köpükler gidene kadar durulayın ve kurumaya bırakın. 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!