banner2

Kuruyan rimel nasıl kurtarılır? İşte maskaranızı çöpe gitmekten kurtaracak 8 öneri!

Bir makyajın olmazsa olmazı rimeller, kirpikleri dolgun ve uzun göstermeye yarayan önemli bir kozmetik ürünü. Ancak maskara adı da verilen bu makyaj malzemesi zamanla kuruyabiliyor. Kadınlar ise genelde kuruduğunu fark ettiğinde rimeli çöpe atıyor. Aslında yapılabilecek bazı uygulamalarla kuruyan rimeli birkaç hafta daha kullanabilmek mümkün...

Hayat 09.08.2022, 13:01
Abone ol
Kuruyan rimel nasıl kurtarılır? İşte maskaranızı çöpe gitmekten kurtaracak 8 öneri!

Kuruyan rimel nasıl yenilenir? Kuruyan rimeli çöpe atmak yerine neler yapılabilir? İşte cevaplar...

Kadınların en çok kullandığı makyaj malzemesi olan rimeller makyajın adeta tamamlayıcı unsuru. Dolgun ve uzun kirpiklere kavuşmak isteyen kadınlar için olmazsa olmaz öneme sahip bu ürünler zamanla kuruyabiliyor. 

Çoğu kadın rimelin kuruduğunu farkettiği an çöpe atıyor ve yenisini alıyor. Tabi kaliteli bir rimel öyle ucuz da değil. Hem var olanı bir süre daha kullanabilmek hem de ekonomi yapmak için kuruyan rimelleri değerlendirmenin ise bazı yolları var. 

BADEM YAĞI İLE MASKARANIZI ÇOĞALTIN

Kurumuş maskarayı badem yağıyla eski haline basit şekilde getirmek mümkün. Tatlı badem yağındaki doymuş yağlar kirpikleri besler ve güçlendirir. Kurumuş maskaranın içine birkaç damla badem yağı ekleyerek şişeyi çalkalayın. Hem kurumuş rimeli değerlendirirn hem kirpiklerinizi besleyin. 

ZEYTİNYAĞI İLE RİMEL ARTIRMA YÖNTEMİ

Zeytinyağı da bu konuda size çok yardımcı olur. Kuruyan rimelin içine birkaç damla damlatmak ve ardından rimel fırçası ile karıştırmak yeterli. Bu yöntem ile rimel kolayca yumuşayacak.

LENS SOLÜSYONLARI DA RİMEL ARTIRMADA KULLANILABİLİR

Göz kuruluğu tedavisi için kullanılan damlalar ve lens solüsyonları ile de aynı şeyi yapabilirsiniz. 2-3 damla solüsyonu rimel kutusuna damlatın. Bu, rimelin kuruluğunu giderip tekrar kullanılmasına yardımcı olur.

SIVI EYELINER İLE RİMEL TAKVİYESİ

Sıvı eyelinerdan birkaç damla rimelinizin içine damlatmak ve ardından rimel fırçası ile rimeli karıştırmak da işe yarayan bir diğer yöntem. 

ALOE VERA DAMLATMAK RİMELİN KURULUĞUNU GİDERİR

Cilt için çok faydalı olan aloe vera jel, kurumuş rimel yenilemek için de kullanılabilir. Maskara kutusuna bir damla aloe vera jeli koyup biraz sallamanız yeterli olacaktır. 

SIVI NEMLENDİRİCİ, VAZELİN, BEBEK YAĞI...

Yüz veya vücut için kullanılan sıvı nemlendiriciler, bebek yağı ya da vazelin de rimeli çöpe gitmekten kurtarabilir. Bu yöntemler sayesinde rimelinizi tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!