banner2

Kar İstanbul’a geri dönüyor! Vali Yerlikaya uyardı

En son Ocak ayında etkili olan kar yağışı, özellikle İstanbul’da büyük mağduriyetlere yol açmıştı. Perşembe günü kar yağışının İstanbul’da hakim olacağını belirten Vali Ali Yerlikaya, vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Hayat 07.03.2022, 19:04 07.03.2022, 21:04
Abone ol
Kar İstanbul’a geri dönüyor! Vali Yerlikaya uyardı

Geçtiğimiz Ocak ayında Türkiye’nin birçok yerinde etkili olan, İstanbul’da ise hayatı durdurma noktasına getiren kar yağışının yeniden İstanbul’a döneceği öğrenildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunmasını istedi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul'da 9 Mart Çarşamba gecesi karla karışık yağmur, perşembe gününden itibaren yer yer kuvvetli kar yağışı beklendiğini duyurdu. Vali Yerlikaya, oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunmasını istedi.

Yerlikaya, paylaşımına Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinin soğuk ve yağışlı havaya ilişkin açıklamasını ekledi.

Vali Yerlikaya, “Kıymetli hemşehrilerim, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan verilere göre İstanbul’da 9 Mart Çarşamba gecesi karla karışık yağmur, Perşembe gününden itibaren yer yer kuvvetli kar yağışı beklenmektedir. Oluşabilecek olumsuzluklara karşı TEDBİRLİ VE DİKKATLİ OLALIM” dedi.

AYBAR KAR FIRTINASI BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahmin raporuna göre, Mart ayı için kar yağışı uyarısı geldi. Uzmanlar, 1987'den sonra en şiddetli kar yağışlarından birinin gerçekleşme olasığının yüksek olduğunu ifade ediyor. Aybar kar fırtınası Perşembe ve Cuma günleri başta İstanbul olmak üzere birçok ilde kendini gösterecek.Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre, İstanbul'da Perşembe-Cuma günleri kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise sıfıra kadar düşecek. Sibirya kökenli aybar kar fırtınasının Mart ayında 35 yılın en kuvvetli kar yağışlarından birini yaşatacağı ifade ediliyor.

YURT GENELİNDE YAĞIŞLI GEÇMESİ BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün; Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz (Artvin hariç) ile Erzincan, Erzurum, Tunceli ve Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!