banner2

Kadınların en büyük yardımcısı: Robot süpürgeler! Robot süpürge seçerken nelere dikkat edilmeli?

Son yıllarda çoğu evde kullanılmaya başlanan robot süpürgeler, özellikle çalışan kadınların temizlik işlerini bir hayli kolaylaştırıyor. Evi süpürürken bir taraftan silen bu robotlar, koltuk ve yatak gibi eşyaların altına da kolaylıkla girebiliyor. Peki robot süpürge seçerken nelere dikkat edilmeli?

Hayat 20.08.2022, 12:57
Abone ol
Kadınların en büyük yardımcısı: Robot süpürgeler! Robot süpürge seçerken nelere dikkat edilmeli?

Robot süpürge seçerken nelere dikkat edilmeli? İşte cevaplar...

Robot süpürgeler son yıllarda çoğu çalışan insan tarafından kullanılıyor. Bu teknolojik cihazlar evi süpürüp silerken kadınlar ise diğer ev işlerini yapabiliyor. 

Piyasada farklı özelliklerde çok sayıda robot süpürge var. En çok tercih edilen ise uzaktan açılıp kapanabilen ve yönlendirilen robotlar. Bu cihazları seçerken farklı noktaları göz önünde bulundurmakta fayda var. 

EVİNİZİN BÜYÜKLÜĞÜ NASIL?

Öncelikle evin büyüklüğü hesaba katılmalı. Seçilecek olan robot süpürgenin performansı, evin oda sayısı ve alanının genişliğine bağlı olarak belirlenmeli. Süpürgenin boy uzunluğu da iyi değerlendirilmeli. Koltuk ve yatakların altına kolayca girebilmesi için bu büyük önem taşıyor.

HALI ALGILAMA ÖZELLİĞİ VAR MI?

Piyasadaki çoğu robot süpürge, hem halı hem de parke temizliği yapabiliyor. İleri teknoloji robot süpürgeler, halı algılandığında gücü artırıyor, parkeyi algıladığında ise geri çekerek hızlı yüzey değişikliklerine uyum sağlıyor. Halıdaki püsküller ise robot süpürgelerin hoşlanmadığı ve durmadan takıldığı şeyler arasında. 

KENDİ HAZNESİNİ BOŞALTAN SÜPÜRGELER VAR

Evde kedi ya da köpek varsa yüksek verimli filtrelere sahip robot süpürgeler seçilmesi gerekiyor. Bu süpürgeler, havada asılı olan alerjenleri ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Kedi köpek tüyleri ile dolan süpürge haznelerinin sürekli boşaltılması ve filtresinin temizlenmesi gerekiyor. Bazı markalar kendini boşaltan ve çöp kutuları olan modeller üretiyor. Tercihinizi bundan yana da kullanabilirsiniz. 

TELEFON UYGULAMALARIYLA CİHAZI YÖNLENDİREBİLİRSİNİZ

Çoğu robot süpürge, akıllı telefon ile kontrol sağlayan yardımcı uygulamalar ile çalışıyor. Bu uygulamalar süpürgeyi başlatıp durdurmaya, emme yoğunluğunu artırıp azaltmaya olanak tanıyor. Beklentilerinizi belirleyip bu yönde bir tercih de yapabilirsiniz.

Bunların yanında robot süpürgedeki düşme sensörü, sanal duvar oluşturma özelliği, çalışma zamanlamasını ayarlayabilme, otomatik şarj, batarya ömrü, ses seviyesi, uzaktan kumanda ve paspaslama işlevi gibi özellikler mutlaka göz önünde bulundurulmalı.

FİYAT BEKLENTİYE GÖRE DEĞİŞİYOR

Robot süpürgelerin fiyatı ise özelliklerine göre değişiyor. Yani bütçenizi, beklentilerinize göre ayarlamanız şart...


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!