İstenmeyen tüyleri anında yok ediyor! Karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır, faydaları nelerdir?

İranlı kadınların hayatından eksik etmediği karınca yumurtası yağı gündem oldu. İstenmeyen tüyleri yok eden bu mucizevi yağ hakkında merak edilen, "Karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır, faydaları nelerdir?" sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

Hayat 06.05.2022, 11:22 06.05.2022, 11:30
Abone ol
İstenmeyen tüyleri anında yok ediyor! Karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır, faydaları nelerdir?

İran, Suriye, Suudi Arabistan ile bazı Uzakdoğu ülkelerinde, sıcak çöl topraklarındaki büyük karınca yuvalarından elde edilen karınca yumurtası yağı hakkında araştırmalar yapılıyor. Peki, karınca yumurtası yağı nasıl kullanılır, faydaları nelerdir? İşte detaylar...

KARINCA YUMURTASI YAĞI NEDİR?

Karınca yumurtası yağı, vücutta oluşan istenmeyen tüyler için kullanılan ağda, lazer ve diğer yöntemlere sağlıklı bir alternatif olarak kullanımı tercih edilen bir yağdır. Oldukça güvenli olan karınca yumurtası yağı, çocuklarda bile kullanılabilir.

KARINCA YUMURTASI YAĞI FAYDALARI NELERDİR?

Karınca yağı yumurtasının en çok bilinen faydaları şunlardır;

  • Düzenli bir şekilde uygulandığında cilt daha sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşur.
  • Cildi beyazlatıcı özelliği bulunmaktadır.
  • Lazerden ya da tüylerin alınmasının ardından sürüldüğünde tüy köklerinin daha seyrek çıkmasına ve zamanla tamamen ortadan kalkmasına yardımcı olur.

KARINCA YAĞI YUMURTASI NASIL KULLANILIR?

Lazerle, iple ya da ağda ile ciltteki tüyleri aldıktan sonra cilt iyice temizlenmelidir. Ancak ciltte tüy alma işlemi yapıldıktan sonra en az yarım saat beklenmesi gerekir. Ardından cilt kurutulmalı ve karınca yağı ince bir tabaka halinde cildin üzerine sürülmelidir. Gece sürülmesi ve sabaha kadar beklenmesi tavsiye edilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!