banner2

İstanbul’dan sonra en çok 5 il tercih ediliyor: Liste açıklandı, işte en çok göç alan illerin listesi

Yoğun ve hareketli yaşam temposundan uzaklaşmak isteyen birçok emekli, farklı illere göç ediyor. Peki sayamayacağımız birçok sebeple şehir değiştiren emeklilerin İstanbul'dan sonra tercih ettiği ilk yerler nereler ?

Hayat 03.10.2023, 16:59 03.10.2023, 17:37
Abone ol
İstanbul’dan sonra en çok 5 il tercih ediliyor: Liste açıklandı, işte en çok göç alan illerin listesi

Özellikle son zamanlarda İstanbul'dan farklı şehirlere göç etme oranı fazlasıyla arttı. Başta emekliler olmak üzere biçok insan, şehrin gürültüsü, kalabalığı ve stresini öne sürerek farklı şehirlere yerleşmeye başladı. Tam da şehrin temposundan kaçmak isteyen vatandaşlar, ilk olarak hangi illeri tercih ediyor konusu araştırılırken o illeri haberimizde sizler için derledik. İşte o iller;

1. ANTALYA

Antalya, iklimi, doğal güzellikleri ve sosyal olanakları ile emeklilerin gözdesi haline geldi. Deniz kenarında yaşamak, güzel hava koşullarının tadını çıkarmak ve turistik aktivitelere kolayca erişim sağlamak, Antalya'yı emekliler için cazip kılıyor.

2. MUĞLA

Muğla, Ege'nin mavi suları, tarihi kasabaları ve doğal güzellikleriyle bilinir. Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi bölgeler, emeklilerin sıkça tercih ettiği yaşam bölgeleri arasında yer alıyor.

3. AYDIN

Aydın, sıcak iklimi, zengin tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. Özellikle Didim ve Kuşadası gibi sahil bölgeleri, emekliler için huzur dolu bir yaşam sunuyor.

4. İZMİR

İzmir, İstanbul'a yakınlığı ve gelişmiş altyapısıyla emekliler için cazip bir seçenek. Şehir, kültürel etkinlikler, sağlık hizmetleri ve sosyal olanaklar açısından geniş bir yelpaze sunuyor.

5. BURSA

Bursa, tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri ve kentsel yaşamın iç içe geçtiği bir şehir olarak emekliler için popülerdir. Uludağ'a yakınlığı da kış sporlarına ilgi duyan emekliler için avantaj sağlar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!