İstanbul'a kar geliyor! Meteoroloji saat vererek uyarıda bulundu

İstanbul'da uzun zamandır beklenen kar yağışı sonunda geliyor. Güne sulu kar, ardından yer yer güneşli olarak başlayan İstanbullular akşam saatlerinde beklenen kar yağışına kavuşacak. İşte İstanbul ve diğer bölgelerin hava durumu...

Hayat 18.01.2022, 13:54 18.01.2022, 15:14
Abone ol

Kar yağışı İstanbul'da uzun bir süredir beklenirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili hava durumu raporunu yayımladı. Yurdun büyük bir kesiminde dondurucu soğuklar ve kar yağışı etkili olurken, ülke geneli yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek. İstanbul'da sabah saatlerinde karla karışık yağmur görülürken daha sonra yer yer güneş kendini gösterdi ama Meteoroloji kar yağışı için saat verdi.

İSTANBUL'DA HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) ve AKOM'un son dakika uyarılarına göre kar yağışı İstanbul'da da görülecek. 18 Ocak Salı günü sıcaklıklar düşerken şehrin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili olacak. 

Sabah saatlerinde Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Şile, Aydos, Çamlıca gibi bölgelerde görülecek olan karla karışık yağmur, akşam saatlerine yerini kar yağışına bırakacak. Çarşamba günü İstanbul'da kar yağışı aralıklarla devam edecek.

ANADOLU YAKASI'NDA KAR ETKİLİ OLDU

İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan sulu kar ve yağmur vatandaşlara zor anlar yaşattı. 

İstanbul Anadolu Yakasında Maltepe, Kartal ve çevre ilçelerde kar yağışı etkili oldu. Kısa süreli etkili olan yağışın ardından yerlerde ve arabaların üzerinde hafif şekilde kar tuttuğu görüldü.

MGM 26 İL İÇİN KAR YAĞIŞI UYARISINDA BULUNDU

Meteoroloji'nin son hava durumu raporunda bugün beklenen yağışlar nedeniyle 26 kente sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulunuldu. Bugün Trakya kesimi ile Çanakkale çevreleri dışında kalan tüm yurdun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!