banner2

İnsan yalnızlığı neden sever? Mutlu bir yalnızlık, kötü ilişkilerden iyidir!

İnsan sosyal bir canlı ancak zaman zaman yalnızlık da kişiye iyi geliyor. Hayatını tamamen yalnız geçirmeyi seven insanlar da var. Kötü ilişkileri, mutlu bir yalnızlığa tercih eden bu tip insanlar, en iyi arkadaş olarak da kendilerini görüyor.

Hayat 06.07.2022, 18:50 06.07.2022, 19:53
Abone ol
İnsan yalnızlığı neden sever? Mutlu bir yalnızlık, kötü ilişkilerden iyidir!

Sürekli yalnız kalmayı sevmek normal mi? Yalnızlığı seven insanların psikolojik özellikleri nelerdir? İşte cevaplar...

Çevrenizde belki, daima yalnız gezen, yalnız yaşayan, kısacası yalnız bir hayatı seçen insanlar vardır. Bu kişiler kendine yetebilen bir karaktere sahip. 

İLİŞKİLERİ KONUSUNDA SEÇİCİLER

Bu kişilerin mottosu şudur: Kötü bir birliktelik içinde olmaktansa tek başına olmak daha iyi. Bu kişiler ilişkileri konusunda oldukça seçicidir. Özellikle yeni insanlarla tanışırken, kendileri gibi olmanları zor bulabilirler. Yine de, kendilerini rahat hissetmeye başladıklarında, iyi dostlardır.

Yalnız olmaktan hoşlanan insanlar, bekar olmaktan korkmaz. Bir ilişki içinde olmaktan keyif alabilirler ancak onlar için kendi alanlarına sahip olmak daha önemlidir. Başkalarını memnun etmek için bir şeyler yapmadıklarından, ilişkilerinde saygı, bağımsızlık ve samimiyet son derece önemlidir.

KENDİLERİYLE VAKİT GEÇİRMEYİ SEVERLER

Bu insanlar çoğunlukla yalnızlık duygusu yaşamazlar. Gerçekten de, yalnız olmakla yalnız hissetmek arasındaki farkı bilirler. Kendileriyle vakit geçirmekten hoşlanan insanlar reddedilmeye karşı aşırı duyarlı değildir ve duyguları kolay kolay incinmez. 

Üretken ve talepkar olma eğilimindedirler. Zorluklarla yüzleşmek için özgüvenlerini olumlu bir şekilde yönetebilir.
Yaptıkları her şeyde genellikle disiplinli, organize ve vicdanlıdırlar. 

Yalnız kalmaktan hoşlanan insanlar genellikle daha empatiktir, büyük bir dikkatle dinleme kapasitesine sahiptir, değer yargılarında bulunmaktan kaçınır ve diğer insanların duygularıyla kolayca bağlantı kurabilirler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!