banner2

Havalar ısınacak mı? Yaz ne zaman gelecek? Meteoroloji uyardı!

Vatandaşlar havanın ne zaman ısınacağını merak ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu tahmin raporunu yayınladı. İnternette 'Havalar ısınacak mı? Yaz ne zaman gelecek?' araması yapmaya başladı. Peki havalar ısınacak mı? Yaz ne zaman gelecek? Meteoroloji uyardı!

Hayat 25.03.2022, 11:32
Abone ol
Havalar ısınacak mı? Yaz ne zaman gelecek? Meteoroloji uyardı!

Sıcak havaların gelmesini isteyenler ve güneşli günleri özleyenler hava durumunu araştırıyor. Vatandaşlar internette 'Havalar ısınacak mı? Yaz ne zaman gelecek?' araması yapıyor. Meteoroloji Genel Müdüğü yeni hava durumu tahmin raporunu yayınladı. Peki Havalar ısınacak mı? Yaz ne zaman gelecek? Meteoroloji uyardı!

HAVALAR ISINACAK MI? METEOROLOJİ NE DEDİ?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmesine göre:

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar, Kütahya, Erzurum, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara'nın kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu, Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Ankara çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığının Marmara'nın batısı, Ege ve Batı Karadeniz'de 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarda çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU NASIL?

İSTANBUL °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu

ANKARA °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmurlu

İZMİR °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 9°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu

TRABZON °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu

ERZURUM °C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde kar yağışlı

DİYARBAKIR °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!