banner2

Hava durumu: Meteoroloji uzmanları korkutan uyarıyı yaptı! İstanbul bu tarihte karlar altında kalacak

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrederken uzmanlardan beklenen uyarı geldi. NTV Meteoroloji Uzmanı Dilek Çalışkan, İstanbul için tarih verdi ve kritik uyarıda bulundu. İşte, detaylar...

Hayat 25.01.2023, 10:02 25.01.2023, 11:26
Abone ol
Hava durumu: Meteoroloji uzmanları korkutan uyarıyı yaptı! İstanbul bu tarihte karlar altında kalacak

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrederken uzmanlardan kritik uyarı geldi. NTV Meteoroloji Uzman Dilek Çalışkan, İstanbul'da ve Türkiye genelinde beklenen kar yağışı için tarih verdi. 

İSTANBUL'A NE ZAMAN KAR YAĞACAK?

Çalışkan, yağmur ve kar yağışının ne zaman başlayacağı konusunda şu şekilde konuştu:

Ardı ardına gelecek ve devamı olacak yağışlar gerçekleşecek. 27 Ocak-10 Şubat arasında sıklıkla yağış göreceğiz. Yoğun kar yağışı alacak kentlerimiz de olacak.

EGE BÖLGESİNDEN GİRİŞ YAPACAK

Meteoroloji Uzmanı, yağışın Ege Bölgesi üzerinden giriş yapacağını; Çanakkale, Dikili, İzmir ve Manisa'da çok şiddetli yağış olacağını söyledi ve sel konusunda uyarı yaptı.

O BÖLGEYE KRİTİK UYARI

Çalışkan, ayrıca, Doğu Anadolu Bölgesi'nde yoğun kar beklendiğini belirtti. Özellikle cuma gecesi ve cumartesi gününe dikkat çeken Çalışkan, "Kayseri, Kahramanmaraş, Sivas, Adıyaman, Tunceli, Bingöl, Malatya, Elazığ ve Diyarbakır'ın yükseklerine yoğun kar yağacak." dedi. 

Türkiye'de kar yağışı için uyarı yapan Çalışkan, İstanbul'a ise şubat ayında kar yağacağını söyledi. 

TÜRKİYE'DE BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre Türkiye'nin kuzey ve iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı, Balıkesir'in kuzey kesimleri hafif olmak üzere yağmurlu ve sağanak yağışlı, diğer bölgeler ise az bulutlu ve açık olacak. İç ve doğu kesimlerde ise yer yer pus ve sis beklendiği bildirildi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ayrıca, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağını, sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceğini bildirdi.

Rüzgâr'ın ise kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. 

MARMARA BÖLGESİ

Marmara Bölgesi'nin parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı, Balıkesir'in kuzey kesimlerinin hafif olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı olması; güney kesimlerinin ise yer yer pus ve sisli olması bekleniyor.

AKDENİZ BÖLGESİ

Akdeniz'de havanın az bulutlu ve açık olması beklenirken iç kesimlerde pus ve yer yer sis olacağı belirtiliyor.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

İç Anadolu'nun parçalı ve az bulutlu olması, yer yer pus ve sis yer alması bekleniyor.

KARADENİZ BÖLGESİ

Batı Karadeniz'in parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin hafif sağanak yağışlı olması beklenirken iç kesimlerde us ve yer yer sis görüleceğine dikkat çekiliyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Orta ve Doğu Karadeniz'de kıyı kesimlerinin hafif sağanak yağışlı olacağın ve iç kesimlerde pus ve yer yer sis görüleceği belirtiliyor.

Doğu Anadolu'nun parçalı ve az bulutlu olması, güneydoğu kesimlerinin ise yer yer çok bulutlu olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Güneydoğu Anadolu'nun parçalı ve az bulutlu olacağı, kuzey ve doğu kesimlerinde ise pus ve yer yer sis olacağı belirtiliyor.

25 OCAK ÇARŞAMBA İSTANBUL HAVA DURUMU

26 OCAK PERŞEMBE İSTANBUL HAVA DURUMU

27 OCAK CUMA İSTANBUL HAVA DURUMU

28 OCAK CUMARTESİ İSTANBUL HAVA DURUMU

29 OCAK PAZAR İSTANBUL HAVA DURUMU

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!