banner2

Hava durumu: Meteoroloji İstanbul dahil birçok il için kar uyarısı verdi! O tarihe dikkat

Meteoroloji'den alınan hava durumu tahmin raporuna göre, İstanbul dahil birçok ilde kar yağışı bekleniyor. Uzmanlar Ocak ayının 27'sine işaret ederken, bu tarihten itibaren yağışlı dönemin başlayacağına vurgu yapılıyor. İşte ülke genelinde hava durumu...

Hayat 24.01.2023, 09:14 24.01.2023, 10:14
Abone ol

Meteoroloji'den alınan hava durumu tahmin raporuna göre, Ülkemizin kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Zonguldak ve Bartın çevrelerinin hafif sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

MARMARA İÇİN KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara, Batı Karadeniz ve Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'da yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

27'SİNDEN İTİBAREN DOĞU BÖLGELERİNDE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

NTV Meteoroloji Uzmanı Dilek Çalışkan, ''Beklenen yağmur ve kar yağışı gelecek mi?'' sorusuna yanıt verdi.

Yeni haftayla birlikte ilk 3 gün yağış olmayacağını açıklayan Çalışkan, ''27'sinden itibaren yağışların giriş yaptığı bir dönem olacak. 26'sında batı bölgelerine yağış giriş yapacak. 27-28 Ocak itibarıyla doğu bölgelerinde kar yağışı bekleniyor.'' ifadelerini kullandı.

MARMARA BÖLGESİ'NDE PERŞEMBE GÜNÜ SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Ocak ayının sonu ile şubat ayınında başında kar yağacak illerimiz olacak.'' diye konuşan Çalışkan, İstanbul'da bugün ve 3 gün boyunca poyrazın sert eseceğini bildirdi.

Çalışkan, ''Marmara genelinde rüzgar soğuk esiyor. Perşembe günü Ege'ye kuvvetli sağanak yağış gelecek. Marmara bölgesinde ise yağmur bekleniyor.'' dedi.

Öte yandan Çalışkan, şubat ayının başında İstanbul'a kar yağma ihtimalinin olduğunu dile getirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!