banner2

HAVA DURUMU: Meteoroloji'den 11 il için 'turuncu' alarm! Ülke genelinde kuvvetli sağanak

Meteoroloji'den alınan hava durumu tahmin raporuna göre deprem ve sel bölgesi için 'turuncu alarm' verildi. Ülke genelinde ise sağanak yağışlı bir hava etkili olacak.

Hayat 18.03.2023, 08:55
Abone ol
HAVA DURUMU: Meteoroloji'den 11 il için 'turuncu' alarm! Ülke genelinde kuvvetli sağanak

Meteoroloji'den alınan hava durumu tahmin raporuna göre, ülke genelinde çok bulutlu bir hava hakim. Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Çanakkale'nin iç kesimlerinin yağışlı geçmesi bekleniyor.

DEPREM BÖLGESİ İÇİN KRİTİK UYARI

İstanbul'un Anadolu yakası, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Mardin çevrelerinde kuvvetli, Adıyaman ve Şanlıurfa çevreleri ile Kahramanmaraş’ın doğu, Malatya'nın güney ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

7 İL İÇİN SARI VE TURUNCU ALARM VERİLDİ

Meteoroloji Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya, Elazığ ve Diyarbakır için "sarı" alarm, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman ve Şanlıurfa için "turuncu" alarm verdi ve sel konusunda dikkatli olunması uyarısında bulundu.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

ANKARA: 10, Çok bulutlu, doğusu ve güney çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı.

İSTANBUL: 10, Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, sabah saatlerinde Anadolu Yakası'nda kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ: 10, Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EDİRNE: 13, Çok bulutlu.

MUĞLA: 15, Çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı.

ADANA: 20, Çok bulutlu, yerel kuvvetli ve aralıklı sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.

ANTALYA: 19, Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı.

HATAY: 18, Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

K.MARAŞ: 16, Çok bulutlu, il genelinde kuvvetli, doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olmak üzere, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.

MALATYA: 15, Çok bulutlu, il genelinde kuvvetli, güney ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.

ADIYAMAN: 14, Çok bulutlu, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.

DİYARBAKIR: 15, Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.

GAZİANTEP: 15, Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı,

ŞANLIURFA: 15, Çok bulutlu, il genelinde kuvvetli, kuzey ve batı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!