banner2

Hangi burçlarla anlaşamıyorsunuz? İşte burçların birbirleriyle uyumu!

Burçlara ne derece inanırsınız bilemiyoruz ama ikili ilişkilerde gezegen ve yıldızların etkisi çok büyük. Bazı burçlar birbiriyle büyük bir uyum içindeyken bazıları insanları taban tabana zıt karakterlere bürüyor. Peki sizin en çok anlaştığınız veya aranızın iyi olmadığı insanlar genellikle hangi burçlara sahip?

Hayat 25.06.2022, 12:32
Abone ol
Hangi burçlarla anlaşamıyorsunuz? İşte burçların birbirleriyle uyumu!

Burçlar insan ilişkilerinde etkili mi? Hangi burç hangi burçla anlaşamıyor? İşte cevaplar.

Arkadaşlar arasında "o burçla hiç anlaşamam" gibi cümleler duymuşsunuzdur. Peki gerçekten böyle bir genelleme yapılabilir mi? Evet, insanların burçları karakterleri şekillendirdiği için bu tarz bir genelleme çok da yanlış olmayacaktır. Daha iyi anlayabilmek için burçları tek tek ele alalım.

KOÇ, EN ÇOK YAY İLE ANLAŞIYOR 

Girişken, ateşli ve lider burcu olan Koç, en iyi Aslan ve Yay burcuyla anlaşır. Karşıt burcu ise Terazi. Koç’un ateşli, girişken, öfkeli doğası Terazi’de huzur bulur, dengelenir, sakinleşir. Aslan, Akrep ve Kova insanıyla anlaşmakta zorluk çeker.

BOĞA VE AKREP BİRBİRİNİ TAMAMLAR

Boğa insanı biraz sabit fikirli, hoşgörüsüz olabilir. Yengeç, Terazi ve Oğlakla anlaşması zordur. Bu burçlar onu fazla sabit fikirli bulabilir. Karşıt burcu Akrep ile birbirlerinin eksiklerini tamamlayabilirler. Akrep’in mücadeleci tarafı, Boğa’nın zaman zaman bunalıma girip kendini bırakan yapısına iyi gelebilir.

İKİZLER ZOR BİR BURÇ  

İkizler insanı biraz huysuz, yüzeysel, çabuk değişen, kararsız ve sürekli diken üstünde yaşayan özelliklere sahiptir. Bu yüzden; Başak, Yay, Balık ile anlaşmakta zorlanır. Onların sabır ve iyi niyet hallerine rağmen çatışma çıkacaktır. 

YENGEÇ, BALIK İLE ÇOK ANLAŞIYOR

Bağımlı bir yapısı olan Yengeç en iyi, kendisi gibi su grubundan olan Akrep ve Balık ile anlaşabilir. Karşıt burcu Oğlak’tır. Aslında Oğlak ile hiç anlaşamaz. Çünkü Yengeç duygu insanıdır. Ama Oğlak’ın bağımsız ve kendini korumayı bilen, mantıklı yapısıyla kendine çok şey katabilir. Koç, Terazi, Oğlak ile de anlaşmakta zorlanır. 

ASLAN'IN DOSTLARI YAY VE KOÇ 

Bu burç da yine öncelikli olarak kendisi gibi ateş grubundan olan Yay ve Koç ile iyi anlaşır. Anlaşmakta zorlanacağı burçlar Boğa, Akrep ve Kova.

BAŞAK VE TERAZİ BİRBİRİNİ TAMAMLIYOR 

Mantığıyla ve analitik zekasıyla öne çıkan Başak burcu, ateş grubundan Yay, Koç ve Aslan ile pek anlaşamaz. Terazi ile kısmen birbirlerini tamamlayabilirler. Çünkü Başak, Terazi’den önce gelen bir burç olarak denge ve adaletten yoksun olan taraflarını onunla tamamlayabilir.

AŞK BURCU TERAZİ, BOĞA İLE ANLAŞAMIYOR 

Aşık olmadığı bir ilişki yaşayamayan Terazi, asla tekdüze bir ilişkiden hoşlanmayacaktır. Bu sebeple toprak gruplarından, Boğa, Oğlak ve Başak ile pek anlaşamaz. Flörtöz tavırları ve etrafındakilerden kolay etkilenmeleri zayıf yanlarıdır. 

İKİZLER BURCU AKREP'İ ÇOK YORUYOR 

Akrepler oldukça duygusal ve fedakardır. Sabitliği sebebiyle de her şeyi içinde yaşar. Çok nadir sinirlenir. İkizler’in hareketleri Akrep’i meraktan çatlatır ve bir süre sonra yorulur. Kova ve Terazi ile de beklediği uyumu yakalayamaz. Boğa, Aslan ve Kova, onu aşırı tutkulu ve heyecanlı bulabilirler.

YAY, BALIK İÇİN FAZLA COŞKULU

Gezmeyi, keşfetmeyi, konuşmayı seven Yay burcu, toprak grubundan Boğa, Başak ve Oğlak’la harika bir uyum yakalayamaz. Mantık zehirlenmesi geçirebilir. İkizler, Başak ve Balık için fazla coşkulu, kaprisli ve aşırı iyimser olabilir. 

OĞLAK VE YENGEÇ BİRBİRİNİ EĞİTİYOR

Yengeç karşıt burcu olan Oğlak, aslında pek anlaşamaz gibi görünseler de birbirlerini tamamlarlar. Yengeç’ten korumayı ve sevmeyi, aile olmayı, biri için fedakarlık yapmayı öğrenirken Yengeç de ondan yerine göre ayakta kalmayı, gücü öğrenecektir. 

KOVALAR, TOPRAK GRUBU İLE ANLAŞAMIYOR 

Kovalar, güven ve istikrar arayan Toprak grubu ile  neredeyse anlaşamaz. Yay ile çatışarak anlaşabilir. Aslında karşıt burcu olan Aslan ile eğer isterlerse harmanlanarak birbirlerini tamamlayabilirler.

BALIKLARIN HAVA GRUBU İLE ARASI YOK 

Balık burcunun en anlaşamayacağı burç, dışa dönük Hava grubudur. Onların cesur, girişken ve hareketlİ kişilikleri Balık’ı yorabilir aradığı duygusal huzuru burada bulamayabilir. İkizler, Başak ve Yay için gündelik hayatın akışına ayak uyduramayan, duygusal olarak fazla hassas ve zayıf iradeli bulunaacaklardır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!