Güzel kaşlara kavuşmak hayal değil! İşte güzel ve doğal görünen kaşlara sahip olmak için yapılabilecek 5 şey!

Kaşlar, varlığını pek önemsemesek de aslında yüz ifademizi belirginleştiren en önemli unsur. Güzel kaşlara sahip olmak için ise biraz zaman ayırmak gerekiyor. İşe doğru cımbız seçimiyle başlayabilirsiniz.

Hayat 30.07.2022, 18:28 30.07.2022, 18:33
Abone ol
Güzel kaşlara kavuşmak hayal değil! İşte güzel ve doğal görünen kaşlara sahip olmak için yapılabilecek 5 şey!

Kaşlar nasıl güzelleşir? Güzel kaşlara sahip olmak için ne yapmalı? Kaş ve kirpik arasında nasıl bir bağlantı var? İşte cevaplar...

Kaşlarımız yüzümüzün adeta çevçevesi. Varlığını pek önemsemesek de alında yüz ifademizi, kaşlarımız belirliyor. Güzel kaşlara kavuşmak ise hayal değil. Yapılacak bazı bakımlarla kusursuz görünen kaşlara kavuşabilirsiniz.

CIMBIZ SEÇİMİ ÖNEMLİ

İlk dikkat edilmesi gereken şey, doğru cımbız seçimi. Kaşlara en doğru şekli verebilmenin ilk ve en önemli kuralı budur. Kalitesiz cımbızlar, kaşlarınızı kırabilir ve doğru şekli vermenize engel olur. Küçük kılları almak için ince uçlu cımbızlar idealdir. Eğimli cımbız kullanmanız durumunda rahatlıkla kontrol sağlarsınız. Kalın kılların alınması için düz uçlu cımbızları tercih edebilirsiniz. 

DOĞAL GÖRÜNTÜYÜ YAKALAYIN

Kaş alırken incecik aldırmak da doğru değil hiç aldırmamış olmak da... Yüzde yapay durmaması için doğal bir görüntü yakalamak gerek. 

SEYREK KAŞLARINIZI DOLDURABİLİRSİNİZ

Eğer kaşlarınız seyrekse ve aralarında boşluklar varsa, kaş renginize uygun bir kaş kalemi ile bu boşlukları doldurabilirsiniz. Ancak kaş kalemiyle kalın çizgiler yaparak kaşlarınızı boyamaktan kaçınmalısınız. 

KAŞLARI TARAMAYI UNUTMAYIN

Boşlukları doldurduktan sonra kaş tarağı ya da temizlenmiş bir rimel fırçası ile kaşlarınızı tarayabilirsiniz. 

AYDINLATICI KAŞ KALEMİ KULLANMAYI İHMAL ETMEYİN

Kaşlarınızın altına canlı bir görüntü vermek için uygulayacağınız aydınlatıcı kaş kalemleri ise, bakışlarınızı belirginleştirir. Bu uygulamalardan sonra, kirpikleri de güzel bir rimelle belirginleştirirseniz, tam istediğiniz etkide kaşlara sahip olabilirsiniz. 

Eğer kaşlarınızı kendiniz şekle sokmakta zorlanıyorsanız mutlaka bir profesyonele başvurun. Bu sayede yüzünüze en uygun kaşı bulabilirsiniz. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!