Evlilikte mesafeyi korumak önemli! Sık arama, her fikrine katılma, sorunları konuş, bireysel planlar yap!

Mutlu bir evlilik ya da ilişki isteyenlerin düştüğü en büyük hata partnerini ikizi olarak görmeleri. Aynı hayatı paylaşan çiftler birbirlerine nefes aldırmamaya, hep birlikte vakit geçirmeye başladığı an ilişki için tehlike çanları çalmaya başlıyor. Yapılması gereken ise kendine ve partnerine bireysel alanlar açmak ve biraz mesafe koymak.

Hayat 01.07.2022, 14:32
Evlilikte mesafeyi korumak önemli! Sık arama, her fikrine katılma, sorunları konuş, bireysel planlar yap!

Mutlu bir birliktelik için ne yapmalı? Evlilikte hep dip dibe durmak faydalı mı? İşte cevaplar...

"İlişkim sağlam olsun, evliliğe emin adımlarla gideyim" veya "evliliğim daha da güzelleşsin, herkesi kıskandırsın" diyorsanız partneriniz/eşinizle aranıza biraz mesafe koyun.

Evet kulağa garip geliyor olabilir ama ortada her ne kadar bir birliktelik veya evlilik olsa da herkes ayrı bir birey. Bu hiçbir zaman unutulmamalı. Ayrı ayrı vakit geçirebilmeyi bilmek evliliğin temelinin hiçbir zaman sarsılmaması için çok önemli.

SIK ARAMALARI BIRAKIN!

Mesela kadınlar genellikle erkek arkadaşlarından haber alamadıkları zaman endişelenirler ve bu nedenle sık sık telefon açarak ya da mesaj atarak ilişkilerinin yolunda gittiğinden emin olmak isterler. Aslında dişinizi biraz sıkıp telefonu her aklınıza geldiğinde elinize almasanız, ilişkiniz için çok yararlı bir iş yapmış olabilirsiniz. Çünkü erkek arkadaşınız sizden bir süre haber alamayınca ne yaptığınızı merak etmeye başlayacak. Sizi aradığında ise aranızda geçen diyaloğa çok daha fazla ilgi ve heyecan duyduğunu hissedeceksiniz. 

HER FİKRİNE KATILMAYIN

Gerçekten herhangi bir konuda içiniz rahat değilse düşündüklerinizi söylemekten çekinmeyin. Bu, daha sağlıklı bir ilişki kurmanızı sağlayacaktır. Savunduğunuz fikirleri açıkça dile getirmeniz; her şeye evet diyen bir kadın olmadığınızı göstereceğinden, size saygı duyacak ve onun gözündeki değeriniz artacaktır.

SORUNLARIN ÜSTÜNÜ ÖRTMEYİN

Dile getirmediğiniz küçük sıkıntılar üst üste binerek daha büyük sorunlar yaşamanıza sebep olabilir. Beklenmedik bir anda patlamanızın problemleri çözmesini beklemeyin. Bugüne kadar ona açılmadığınız için bu agresif tavrınızı garipseyebilir. 

KENDİ BAŞINIZA PLANLAR YAPIN

Birbirinizi sevdiğiniz için birlikte çok zaman geçirmenin çok normal ve harika olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak sürekli beraber olduğunuzda konuşacak konular azalır ve ne yazık ki bir müddet sonra birbirinizden sıkılabilirsiniz. Kısacası alışkanlık duygusu başta iki tarafa harika gelse de işler kısa zamanda tatsız bir hal alabilir. Kendinize ait bir hayatınız olduğunda sevgiliniz sizi daha çok takdir eder.

DUYGULARINIZI FAZLA BELLİ ETMEYİN

Birine aşık olsanız da duygularınızı fazla göstermemeniz gerekir. Böylelikle ilişki yürümediği takdirde en azından kendinizi budala gibi hissetmezsiniz. 

ONA AİT OLANLAR SİZE DE AİT DEĞİL

Ona ait olan her şeyin size de ait olduğu gibi eski moda kuralları unutun. Onun e-posta sosyal medya hesaplarına girmeniz pek doğru bir davranış değil.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!