banner2

Evlilik için 27 yaşını bekleyin! Bilim insanları: Gerçek aşka 27 ile 35 yaşlar arasında rastlanıyor!

Lise yıllarında, üniversitede ya da iş hayatında karşı cinsten insanlara ilgi duyabiliyoruz. Şartlar olgunlaştığında ilişkiye başlıyor, hatta evlilikler yapıyoruz. Ancak bu beraberliklerde bazen hüsran yaşanabiliyor. Aşk konusu üzerine yoğunlaşan bilim insanları ise bu konuda bir yaş standardı olduğunu dile getiriyor ve gerçek aşkın, insanı 27 ila 35 yaş arasında bulduğunu aktarıyor.

Hayat 20.09.2022, 10:28
Abone ol
Evlilik için 27 yaşını bekleyin! Bilim insanları: Gerçek aşka 27 ile 35 yaşlar arasında rastlanıyor!

Gerçek aşk kaç yaşında yaşanır? Aşkın yaşı var mıdır? İşte cevaplar...

Aşk, bir insanın hissedebileceği en yoğun duygulardan biri. Hayatın her anında yaşanabilecek olan bu duygu kimi zaman geçici olabiliyor. Veya büyük bir aşkla başlayan ilişkiler hayal kırıklığı ile sona erebiliyor.

MÜKEMMEL EŞ UYUMUNA HANGİ YAŞTA RASTLANIR?

Aşk konusunda bazı araştırmalar yapan bilim insanları mükemmel eş uyumuna en çok hangi yaşta rastlanacağını hesapladı. Araştırmalarda matematik tabanlı kalıplar, istatistikler ve algoritmalara güvenildi.

27 YAŞINDAN SONRA GERÇEK AŞK KAPIYI ÇALIYOR

Araştırmaya göre 27 yaşından sonra mükemmel eşi bulma şansı en üst düzeye çıkıyor. Hayatın ilk %37'sinde tanınan insanlarla gerçek aşkı bulma şansının çok düşük olduğunu söyleyen bilim insanları, 15 yaşında çıkmaya başlanan kişiyle mutlu sona ulaşmanın pek de mümkün olmadığını aktarıyor.

GEÇMİŞ İLİŞKİLER BİRER TECRÜBE OLARAK GÖRÜLMELİ

Tabi gerçek aşkı bulmayı sağlayan en önemli unsur 27 yaşına gelmeden yaşanan ilişkiler. Romantizm deneyimi, geçmiş ilişkiler ve onlardan öğrenilenler, bir beraberlikten aslında ne beklendiğini anlamaya olanak tanır. 

Kişi yirmili yaşlarının sonunda ve otuzlu yaşlarınıza girerken, yeterince olgun ve deneyimli olur ve ilişkilerde aradığı şey konusunda daha gerçekçi bir beklentiye sahip hale gelir. Bu da ne istediğini bilen ve ona göre bir ilişkiye başlayan insan bilincine ulaştırır. Kişi böylelikle mutsuzluk yaşamaz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!