banner2

Evlenen erkek neden değişir? Erkekler 'imzadan' sonra bakımsız olmaya başlıyor, eskisi gibi ilgi göstermiyor!

Evlenen kadınların en büyük yakınmalarından biri, erkeğin değişmesi. Erkekler özellikle evlendikten sonra kilo alabiliyor, kendisine ve ilişkisindeki özel günlere eskisi gibi önem vermiyor olabilir. Erkekleri "evlendikten önce" ve "evlendikten sonra" şeklinde değerlendirmek pek de yanlış olmaz. Peki bu değişimin sebebi ne?

Hayat 06.07.2022, 13:11 06.07.2022, 13:19
Abone ol
Evlenen erkek neden değişir? Erkekler 'imzadan' sonra bakımsız olmaya başlıyor, eskisi gibi ilgi göstermiyor!

Erkekler evlendikten sonra niye değişir? Erkekler evlendikten sonra özel günlere neden ilgi göstermez? Kadınlar, eşlerinin arkadaşlarıyla görüşmesinden neden rahatsızlık duyar? İşte cevaplar...

Evlilik erkekler için bazı olumsuzları hayata geçiren bir sihirli değnek gibi. Eskisi gibi kendine bakmamak, özel günleri unutmaya başlamak, kilo almak, ilgisiz davranmak evlendikten sonra bazı erkeklerde görülebilen değişimlerden.

ERKEK DÜZENLİ BESLENDİĞİ İÇİN KİLO ALIR

Mesela erkeğin evlendikten sonra kilo alması. Aslında bunu hemen evliliğe bağlamak ne kadar doğru bilinmez çünkü bekarken düzensiz ve yetersiz beslenen erkek evlendikten sonra düzenli bir şekilde ve kaliteli beslendiği için kilo alması şaşırtıcı olmasa gerek. Yani bu tarz bir değişiklik, 'sen çok değiştin' demeyi gerektiren bir durum değil. Diğer taraftan kilo alan erkek spora başladığında kadın bu sefer 'Hayatında biri mi var? Evli barklı adamsın kim için zayıflıyorsun?' tarzı suçlamalara da maruz kalıyor.
Burada kadının biraz daha anlayışlı olması gerekiyor.

'İLK'LER UNUTULMAYA BAŞLAR

Flört döneminde çoğu erkek kadını etkilemek için ilklere büyük önem verir. İlk el ele tutuşma, ilk bakışma gibi... Evlendikten sonra bu konuda büyük bir değişim gözlenebilir. Çünkü evlendikten sonra gelen, "nasıl olsa ne kadar duyarlı olduğumu gösterdim" hissiyatı erkeğin doğum gününüzü bile unutmasına sebep olur. 

ERKEK EVLENİNCE KUR YAPMAYI BIRAKIR

Kadınların yakındığı bir diğer konu erkeğin evlendikten sonra ilgisiz olması. Sizi flört döneminde el üstünde tutan adam evlendikten sonra eve gelip pijama giyen ve bazen yüzünüze bile bakmayan birine dönüşmüş olabilir. Çünkü erkekler evlilikle birlikte kur yapma döneminin sona erdiğine inanır, bu tür şeyleri gereksiz görmeye başlar. Eve gelirken çiçek değil, sizin en sevdiğiniz tatlıları alır. Bunu da beğenmezseniz bu kez sizi "kıymet bilmiyorsun" diye suçmalamaya başlar. İşin sırrı bu konudaki değişimi kabul etmek ve onun değişimini yanlış anlamamak.

SEVGİSİ AZALMAZ, ŞEKİL DEĞİŞTİRİR

Kadınlar evlendikten sonra "artık beni sevmiyorsun" şeklinde yakınır. Aslında erkeğin sevgisi azalmaz, şekil değiştirir. Flört döneminde her dakika "seni seviyorum" diyen erkek, evlendikten sonra "ben de seni" demekle yetindiği için kadın bunu sevgisizlik olarak değerlendirir. 

SORUMLULUK ZAMANLA OTURUR

Erkekler evlilikte sorumluluğun nasıl alınacağı konusunda bir hayli acemi ve bunu öğrenmeleri zaman alıyor. Ama bu onlara hemen 'sorumsuzsun' damgasını yapıştırmayı gerektirmiyor. Biraz sabır aslında bu sorunun çözümü için yeterli olacaktır.

ERKEĞİN ARKADAŞLARIYLA GÖRÜŞMESİ SORUN OLUYOR

Kadınlar evlendikten sonra erkeklerin sık sık arkadaşlarıyla görüştüğünü öne sürer ve bunu sorun haline getirir. Flört döneminde de arkadaşlarıyla sık görüşen erkek evlendikten sonra da buna devam edince kadın bunu sorun olarak görür. Evlendikten sonra tüm ilginin kendisinde olmasını isteyen kadın erkeğin erkek arkadaşlarını bile kıskanır hale gelir.

Evlilik aslında erkeği değiştirmez, dönüştürür. Kadının bunu anlaması zaman alsa da ilişkiyi yıpratmamanın en önemli yolu sabretmek ve erkeği suçmalamadan anlamaya çalışmak.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!