banner2

Çamaşırlarınız küf kokuyorsa bunları yapın... Islak olan her şeyi hemen yıkayın ve sirkenin gücünden yararlanın!

Kış aylarında çamaşır kuruturken nemli kalmamasına dikkat edilmeli. Tam anlamıyla kurumayan çamaşırlar yoğun şekilde küf kokabilir. Evlerde bulunan beyaz sirke ise bu küf kokusunu tam anlamıyla önlüyor.

Hayat 27.09.2022, 14:34
Abone ol
Çamaşırlarınız küf kokuyorsa bunları yapın... Islak olan her şeyi hemen yıkayın ve sirkenin gücünden yararlanın!

Çamaşırlardaki küf kokusu nasıl giderilir? Çamaşırların nemli kalmaması için neler yapılmalı? İşte cevaplar...

Kış aylarında çamaşır kurutmak çoğu insan için dert oluyor. Tamamen kurumadan toplanıp katlanan ve dolaba kaldırılan çamaşırlar ise zamanla küf kokmaya başlıyor. Aslında her şeyin sebebi çamaşır içinden bir türlü kurtulamayan nemin hapsolması. 

Çamaşırlarınızda ne kadar çok yumuşatıcı kullanırsanız kullanın eğer kurutma yönteminiz doğru değilse bu küf kokusu asla peşinizi bırakmayacaktır. 

ISLAK ÇAMAŞIRLARI MAKİNEDE BEKLETMEYİN

Temizlik uzmanlarına göre bu konuda ilk yapılması gereken şey çamaşırları makinede bekletmeden sermek. Kapalı bir nemli alanda kalan çamaşırlar yoğun bir küf kokusu taşımaya başlar. 

ISLANAN ÇAMAŞIRLARI HEMEN YIKAYIN

Yağmurda, denizde veya evde suyla ıslanan çamaşırları bekletmeden yıkamak da çok büyük önem taşıyor. Islak mayo, havlu veya sweatshirtün olabildiğince erken şekilde yıkanması gerekiyor. 

NEM GİDERİCİ CİHAZLAR KULLANIN

Havadaki fazla nemi alabilen nem giderici cihazları kullanmak da çamaşırlardaki küf kokusunu giderebilecek yöntemlerden biri. 

SİRKE KÜF KOKUSUNU YOK EDER

Elektrikten tasarruf sağlayan soğuk su kullanımı çamaşırlardaki bakterilerin yok olmasını engeller. Ve bu da küf kokusuna yol açar. Bu durumun önüne geçmek için ise çamaşırları bir fincan sıcak sirke ve normal deterjanla birlikte ılık bir ortamda yıkamak etkili olacaktır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!