banner2

Çamaşırları yumuşatıyor, giysilerin rengini koruyor... Sirkenin çamaşır temizliği üzerindeki etkilerine inanamayacaksınız!

En doğal ve ekonomik temizlik ve gıda maddelerinden olan sirke, çamaşır makinesinde kullanıldığında etkili sonuçlar ortaya çıkarıyor. Makineye koyulan sirke, çamaşırları yumuşatıyor, kıyafetlerin renklerini koruyor...

Hayat 21.08.2022, 18:48
Abone ol
Çamaşırları yumuşatıyor, giysilerin rengini koruyor... Sirkenin çamaşır temizliği üzerindeki etkilerine inanamayacaksınız!

Sirkenin çamaşırlar üzerindeki etkileri nelerdir? Çamaşır makinesine eklenen sirke ne gibi faydalar sağlar? İşte cevaplar...

Ev temizliğinde ve salatalarda kullanılan sirke, çamaşır makinesinde de çok etkili sonuçlar ortaya çıkarıyor. 

SİRKE DOĞAL BİR ÇAMAŞIR YUMUŞATICISIDIR

Kıyafetlerin yumuşaması için kullanılan kimyasal içerikli ürünler yerine sirke kullanmak yumuşacık çamaşırlar elde edilmesini sağlar. Bunun için makinenin son durulama işlemine çeyrek fincan kadar sirke eklemek yeterli olur. 

CİLTTE ALERJİYE NEDEN OLMAZ

Yumuşatıcıdan farklı olarak sirke doğal bir üründür, bu nedenle çevre ve cilt dostudur. Piyasadaki yumuşatıcılar gibi ciltte tahrişe ve kaşıntıya neden olmaz.

ÇAMAŞIRLARIN RENGİNİ KORUR

Renkli çamaşırlarla yıkamada bu malzeme en iyi seçimdir. Bileşimi, rengi koruyacak ve çamaşırların yıkamalarla değişmeden kalmasına yardımcı olacak şekildedir. Özellikle rengi zamanla solma eğilimi gösteren siyah giysiler için yıkamalarda sirke kullanılması büyük yarar sağlar.

Çamaşır makinesinin içinde kireç oluşumunu da azaltan sirke, dozunda kullanılırsa hiçbir şekilde koku bırakmaz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!