banner2

Bugün deprem oldu mu? Son deprem nereden bakılır? Deprem neden olur?

Türkiyede ki doğal afetler arasında en başta deprem gelmektedir. Deprem ülkesi olduğumuz için vatandaşlar son depremler hakkında biligilere sahip olmak istiyor işte merak edilen Bugün deprem nerede oldu? Son deprem nereden bakılır? Deprem neden olur? sorularının detayları..

Hayat 28.01.2023, 16:07
Abone ol
Bugün deprem oldu mu? Son deprem nereden bakılır? Deprem neden olur?

Deprem ülkesi Türkiye'de ki vatandaşlar ufak bir sarsıntı hissetiklerinde depremle ilgili araştırmaya yapmya başlar.Ülkemizi en çok etkileyen doğal afetlerin başında gelen deprem vatandaşları da etkiliyor bu sebeple dprem ile ilgili detaylarda araştırılıyor. işte detaylar..

BUGÜN DEPREM OLDU MU?

28 Ocak tarihinde gerçekleşen AFAD son depremler ve Kandilli son depremler listesine göre deprem mi oldu, deprem kaç şiddetinde oldu sorularına yanıt bulabilirsiniz. Aşağıdaki son dakika deprem listesi ile son depremler ve deprem şiddeti hakkında bilgi alabilirsiniz.

SON DEPREMLER NEREDEN BAIKILIR?

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi son dakika deprem haberler i ile vatandaşalar anlık deprem haberleri veriyor. Kandilli Rasathanesi bölgesel olarak deprem araştırması yapıyor ve sitesinde olan son 500 depremi halka sunuyor.

KANDİLLİ SON DEPREMLER LİSTESİ 28 OCAK CUMARTESİ

DEPREM NEDEN OLUR?

Depremler, yer kabuğunun en üst katmanında bulunan tabakada yer alan ve fay hattı adı verilen kırıkların hareket etmesi ile meydana gelir. Fay hattı, yer kabuğu üzerindeki kayaların gerilme, sıkışma gibi yüksek basınç oluşturan şartlar altında kırılması ile oluşur.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!