Bu tip insanlardan uzak durun! Negatif, karamsar, cimri ve yalancı kişiler enerjinizi düşürmesin!

Bulunulan ortam ve birlikte olunan insanların karakterleri, hayat enerjisi üzerinde büyük bir etkiye sahip. Bunca stresin arasında mutsuzluğu artırmamak için ise düşük enerjili ve sizi aşağı çeken insanlardan uzak durmakta fayda var. Sayacağımız 5 kurala dikkat ederek kendinizi daha iyi hissetmeniz mümkün.

Hayat 23.06.2022, 11:36
Bu tip insanlardan uzak durun! Negatif, karamsar, cimri ve yalancı kişiler enerjinizi düşürmesin!

Ne tür insanlardan uzak durmalı? Hangi insanlar enerji emer? Karamsarlık bulaşıcı mıdır? İşte cevaplar...

Çevrenizde bulunan bazı insanlara zaman zaman katlanamazsınız, birlikte vakit geçirdikten sonra başınız ağrır veya kendinizi kötü hissedersiniz. Çünkü bireysel ilişkiler ayna gibidir. Karşınızdakinin enerji veya davranışı, ister istemez sizi de etkiler.

EN TEHLİKELİLERİ NEGATİF İNSANLAR

Yoğun stres altında kaldığımız bu günlerde enerjinizi daha da düşürmemek için öncelikle olumsuz eleştirenlerden uzak durmalısınız. Nasıl hareket ettiğinizi, ne dediğinizi ya da ne yaptığınızı eleştiren insanlardan uzak durmayı deneyin. Negatif insanlar, farkında olmadan sizi de kendi mutsuzluklarının içine çekmeye çalışır. Bu insanlar, özsaygınıza ve özgüveninize zarar vererek, ilerlemenizi ve hedeflerinize ulaşmanızı engellemeye çalışırlar. 

SİZİ YÖNETMEYE ÇALIŞANLARDAN UZAK DURUN

Sizi yönetmeye çalışan negatif insanlar Uzak durmanız gereken bir diğer insan tipi. Bu insanlar istediklerini almak için kullandıkları taktiklerde ustadır. Eğer nazik ve hassas biriyseniz, bu onlar için çok daha kolay olacaktır çünkü sizi kendilerinden daha zayıf görürler.

YALAN, KIRMIZI ÇİZGİNİZ OLSUN

Her gün ufak yalanlar karşımıza çıkar ancak düzenli olarak yalan söyleyen birinin size saygı duymadığı aşikârdır. Bu yüzden yalan konusu da kırmızı çizginiz olmalı.

KARAMSAR İNSANLAR HEP KÖTÜYÜ DÜŞÜNÜR

Karamsar insanlar da, her şeyi şüphenin gölgesinde kalarak ve tüm kötü sonuçları öngörerek değerlendirir. Her şeyin kötü yanlarına odaklanır. Her zaman, sizi olası en kötü senaryoya sürükleyecek bir fikirleri vardır. Enerjinizi düşürmemek için mümkünse bu tip insanlardan da uzak durun.

CİMRİ İNSANLARLA DOST OLMAYIN!

Ve cimri insanlar. Bunlar, her durumda kendilerine kâr edebilecek yolları arayan insanlardır. Gittiğiniz hiçbir yerde ellerini cebaiine atmaz ve toplu taşıma araç bileti dahil, her şekilde sizi sömürmenin yollarını arar. Arkadaşlığınızın yıpranmamasını istiyorsanız bu tarz insanlarla araya mesafe koymanızda yarar var. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!