banner2

Bu taş insanı sakinleştiriyor! Böbrek, kalp ve akciğer hastalıklarını önleyen inci, yatıştırıcı etkisi yapıyor!

Şık bir gece kıyafetinin üzerine kolye ya da zarif bir topuzu öne çıkarmak için kulağa küpe olan inci, aksesuar olarak kullanılabilen nadide taşlardan biri. Ancak inci de aslında bir şifa taşı. Sakinleştirici gücü olan incinin, böbrek, kalp ve ateşli hastalıklarla mücadelede önemli bir rolü var.

Hayat 21.09.2022, 12:53
Abone ol
Bu taş insanı sakinleştiriyor! Böbrek, kalp ve akciğer hastalıklarını önleyen inci, yatıştırıcı  etkisi yapıyor!

İnci taşının faydaları nelerdir? İnci taşı nasıl kullanılmalı? İşte cevaplar...

Kolye, küpe, yüzük veya bileklik olarak kullanılan inci, hem zarif hem de şık bir taş. Bu görünüşünün yanında sağlık için de çok önemli faydaları var. 

İNCİ: İYİ ŞANS, AŞK VE MASUMİYET

Dünyanın en eski değerli taşlarından biri olarak kabul edilen inci, iyileştirici özellikleriyle öne çıkıyor. İyi şans, bolluk, alçakgönüllülük, saflık, iffet, aşk ve masumiyet ile anılan inci taşı kullanan kişinin üzerinde herhangi bir zararlı etki oluşturmuyor. 

SAKİNLEŞTİRİCİ ETKİSİ VAR

Siyah, altın, pembe, lavanta, mavi, krem, yeşil, turuncu, sarı gibi renklerde de bulunabilen inciler, sezgi, hayal gücü, yaratıcılık gibi maneviyatla ilişkilendiriliyor. Sakinleştirici, yatıştırıcı özellikleri ile biliniyor ve aşk, neşe, mutluluk, pozitiflik ile anılıyor.

HASTALIKLARI İYİLEŞTİRİYOR

Bunun yanında fiziken de inci çok faydalı bir taş. Bağışıklık, akciğer, böbrek, kalp, ateşli hastalık, enfeksiyon, karaciğer ve dalak sorunlarına yardımcı olduğu düşünülüyor. 

Geçmişte de halk içinde "şifacı" diye anılan kişilerin inciyi sıklıkla göz enfeksiyonlarını, ateşi, hazımsızlığı ve kanamayı tedavi etmek için kullandıkları biliniyor. Bu değerli taş, bir kısmı cilde temas edecek şekilde gümüş ile yerleştirilirse çok şifalı olur. 

İNCİLERİN RENKLERİNİN ANLAMLARI FARKLI FARKLI

Her türlü takı yapımında kullanılan en eski değerli taşlardan biri olan incilerin farklı renkleri ve bu renklerin de farklı anlamları var. Beyaz inci güzelliğin, masumiyetin, huzurun ve saflığın simgesi iken siyah inciler incelik, güç ve bağımsızlık ile ilişkili gizemli ve ilgi çekici taşlar olarak kabul edilir.

Pembe inciler uysallık, romantizm, aşk, kadınsı enerji ile ilişkili en kadınsı taşlar olarak kabul edilirken mor inciler ise sınıf, prestij, asalet ve kraliyet ile ilişkili. 

Cesaret, gerçek, sakinlik ve bilgelik ile ilişkilendirilen inci Mavi inci iken altın rengi inci ise bolluk, zenginlik, prestij, incelik, lüks, refah ve sınıf ile bağdaştırılıyor. Kahverengi inciler ise uyum, bağımsızlık ve istikrar ile uyumlandırılıyor. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!