banner2

Bu mutfak gereçleri çok pratik! Hem işlerinizi kolaylaştırın hem zamandan tasarruf edin!

Mutfak, özellikle kadınların evde en çok zaman geçirdiği yer. Hem zamandan tasarruf edilmesi hem de işlerin kolaylaşması için buradaki aletlerin pratik olması ise şart. Son yıllarda üretilen bazı pratik mutfak aletleri kadınların neredeyse eli kolu olmuş durumda...

Hayat 07.07.2022, 19:42 07.07.2022, 19:52
Abone ol
Bu mutfak gereçleri çok pratik! Hem işlerinizi kolaylaştırın hem zamandan tasarruf edin!

Pratik mutfak aletleri nelerdir? Kadınlar mutfakta daha az zaman harcamak için ne gibi aletler kullanmalı? İşte cevaplar...

Bazı mutfak aletleri vardır ki kadınlar ne zaman mutfağa girse, onu yerinde görmek ister. Çünkü bu aletler işleri kolaylaştırır, mutfakta daha az zaman harcamayı sağlar.

ARTIK MUTFAĞIN HER YERİ YAĞ OLMUYOR

Kek yaparken kalıbı yağlamak için kullanılabilecek hazneli silikon yağ fırçaları bu aletlerden sadece biri. Yağ ve sos fırçası, hamur işlerinden tutun da et yemeklerine kadar her yerde kullanabileceğiniz bir ürün. Üstelik ürün, bulaşık makinesinde yıkanmaya da uygun.

BU KÜPLER ÇOK TATLI

Rengarenk buz küpleri de, kapaksız buzlukların yerini almış durumda artık. Eski tip buzluklarda doldurulan sular yere dökülebiliyor, buzlar zamanla kirlenebiliyor. Ancak bu buz küpleri ile böyle bir kaygı yok. Üstelik içine attığınız temiz donmuş buz küpü ile içeceğiniz tadı da bu ürün sayesinde değişmiyor.

SARIMSAK EZİCİ ELLERİ RAHATLATTI

Minik sarımsakları ezmek veya doğramak bir hayli zahmetli. Ama son yıllarda çıkan sarımsak eziciler bu işi kolaylaştırıyor. Ürün sayesinde artık elinizi de kesme ihtimali ortadan kalkıyor. 

BU HUNİ KATLANABİLİYOR

Çekmecelerde çok yer kaplayan hunilerin yeni versiyonları da çok kullanışlı. Katlanabilen özellikteki silikon huniler ile hem sıvı ürünleri rahatlıkla başka bir şişeye aktarabilir hem de kullandıktan sonra ürünün çok alan kaplamamasını sağlayabilirsiniz. 

SÜT TAŞIRMAZ MUTLAKA ALINMALI

Bir seramik ürün olan süt taşırmaz da kadınların yardımcısı. Alet, süt kaynama noktasına geldiğinde çıkardığı seslerle sizi uyarıyor ve taşma kazalarının önüne geçiyor.

KAVANOZ AÇMAK ARTIK DERT DEĞİL

Bazen ev halkının açmak için elden ele gezdirdiği kavanozlardaki bu dert de artık ortadan kalkmış durumda. Kavanoz açacakları sayesinde artık kapaklar çok kolay açılabiliyor.

KEK HAMURLARI HER YERE DÖKÜLMEYECEK

Hamur porsiyonlayıcı-dağıtıcı, pancake, waffle, krep ya da kek gibi hamur işlerinde eşit oranda dağıtım yapmak için kullanabileceğiniz bir ürün. Sapındaki kulpa basıldığında aşağıdan istediğiniz miktarda hamur akar ve tabanı kaymaz silikon materyalle kaplıdır. Hamur işlerinizi daha pratik bir şekilde yapmanıza yardımcı olur. 

MAKARNA SÜZMEK ARTIK ÇOK KOLAY

Makarna tenceresi de kadınların vazgeçilmezi. Kapağındaki delikler sayesinde haşlamadan sonra süzme aşamasında bir süzgeç görevi görüyor ve oldukça pratik ve konforlu bir kullanım sunuyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!