Bu illerde olanlar dikkat! Meteoroloji'den gök gürültülü sağanak uyarısı geldi

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahmin raporuna göre, orta ve doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu ile Akdeniz'in doğusu gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Yağışların Rize, Ağrı, Iğdır, Van, Trabzon ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor

Hayat 24.05.2022, 12:08 24.05.2022, 12:09
Abone ol
Bu illerde olanlar dikkat! Meteoroloji'den gök gürültülü sağanak uyarısı geldi

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahmin raporuna göre, ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Adana, Osmaniye, Hatay, Niğde, Kayseri, Yozgat, Sivas, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Sinop çevreleri, Orta Akdeniz’in Toroslar kesimi, Kahramanmaraş’ın batı, Nevşehir’in doğu kesimleri ile gece saatlerinde Kırklareli çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize, Ağrı, Iğdır ve Van çevreleri ile Trabzon'un doğu, Artvin’in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK YOK

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, zamanla Akdeniz kıyıları ile doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli(40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgârın Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 25°C Parçalı ve az bulutlu

ANKARA °C, 21°C Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 30°C Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 29°C Parçalı ve az bulutlu, doğusunun iç kesimleri öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 20°C Parçalı bulutlu

TRABZON °C, 16°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!