banner2

Böyle bir işte çalışmak ister miydiniz? Kendilerine her gün sadece 1 saat 7 dakika ayırabiliyorlar

Çocuk sahibi olmak dünyanın en güzel ve bir o kadar da zor duygusu. Doğumundan büyüme dönemine kadar her anına tanık olduğunuz minik bir canlının tüm bakımını yapmak büyük bir özveri istiyor. Özellikle anneler bu konuda usta. Yapılan araştırmaya göre bir anne günün 14 saatini çocuklarına ayırıyor.

Hayat 20.09.2023, 17:54 20.09.2023, 18:18
Abone ol
Böyle bir işte çalışmak ister miydiniz? Kendilerine her gün sadece 1 saat 7 dakika ayırabiliyorlar

Annelik karşıdan kolay gibi görünse de aslında bir kadının tüm gününü alan bir uğraş istiyor. Bebeğin bezini değiştirmek, temizliğini yapmak, onunla oyunlar oynamak ve beslemek derken anne bazen kendini unutabiliyor. 

ANNELER HAFTADA 98 SAAT ÇOCUK MESAİSİ YAPIYOR

ABD'de yapılan bir araştırmaya göre çocuklara bakmak gerçekten tam zamanlı bir iş. Annelik görevine harcanan zaman haftada 98 saatlik bir çalışma süresine eşit. 

HAFTANIN 7 GÜNÜ 14 SAAT ÇALIŞIYORLAR

Yaşları 5 ile 12 arasında değişen 2.000 çocuk annesiyle yapılan anket, ortalama bir annenin normal bir günde sabah 6.23'te annelik görevine başladığını ve akşam 20.31'e kadar bu görevi yerine getirmeye devam ettiğini ortaya koyuyor. Bu süre, haftanın yedi günü 14 saatlik vardiyada çalışmaya tekabül ediyor ve herhangi bir normal iş saatinin çok ötesine uzanıyor.

GÜNÜN YALNIZCA 1 SAAT 7 DAKİKASI ANNENİN

Araştırmaya göre bir anne kendisine her gün yalnızca bir saat yedi dakika ayırabiliyor. Anket annelerin yüzde 40'ının hayatlarının bitmek bilmeyen bir yapılacaklar listesinin hakimiyetinde olduğunu hissettiğini de ortaya çıkarmış durumda. 

Anket sonuçlarını yorumlayan sağlık ve beslenme lideri Casey Lewis'e göre anne rolü oldukça zorlayıcı ve bu rolün bitmek bilmeyen görev yağmuru var. 

ANNELER EN ÇOK BUNLARA İHTİYAÇ DUYUYOR

Uzmanların annelere sorduğu "gün içinde elinize en çok hangi eşyaları alıyorsunuz?" sorununa kadınların verdiği cevaplar ise oldukça ilginç: Netflix, ıslak mendiller, oyuncaklar, tabletler, kahve ve bolca tatlı. 

Öte yandan bu, çalışkan bir annenin görevlerinin boyutunu ortaya koyan ilk araştırma değil. 2013 yılında yürütülen bir araştırma da, ortalama bir annenin yapılacaklar listesinin 26 görevden oluştuğunu ve bunların arasında atıştırmalıkların düzenlenmesi, kahvaltının hazırlanması ve önemli randevu tarihlerinin hatırlanmasının yer aldığını ortaya çıkarmıştı. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!