banner2

Boğalar doğada, Aslanlar lüks mekanlarda stres atıyor! İşte burçların stresle mücadele yöntemleri!

Her insan zaman zaman yoğun stres yaşar. Bu stresle başa çıkma yöntemleri ise farklı farklı. Stres anında rahatlama şekilleri burçlara göre de değişkenlik gösterebiliyor. Haydi gelin hangi burç zihnini nasıl dağıtıyor hep birlikte öğrenelim...

Hayat 22.09.2022, 11:10
Abone ol
Boğalar doğada, Aslanlar lüks mekanlarda stres atıyor! İşte burçların stresle mücadele yöntemleri!

Burçların stresle başa çıkma yöntemleri nelerdir? Hangi burç stres anında nasıl rahatlıyor? İşte cevaplar...

Burçlar, insanın huyunu, davranış biçimini ve vereceği kararları doğrudan etkiliyor. Stres anında zihni rahatlatma yöntemleri de burçlara göre değişkenlik gösteriyor. Kimi burç müzik dinleyerek stresini atarken kimi yürüyüşe çıkmayı tercih ediyor. 

KOÇLAR YA SPOR YAPIYOR YA DA SOSYALLEŞİYOR

Yönetici gezegeni Mars olan Koç burçları, stres altındayken genellikle spor yapmayı tercih ediyor. Basketbol, boks gibi ter atılabilecek veya adrenalin salgılatabilecek sporlar Koçların tercihi oluyor. Yalnızlığı sevmeyen Koçlar, sosyalleşerek de zihinlerini rahatlatıyor. Pozitif, güleryüzlü, komik karakterli kişilerle vakit geçirmek Koç burcunun en sevdiği aktivitelerden. 

BOĞALARI MÜZİK VE DOĞA SAKİNLEŞTİRİYOR

Stres altında olan bir Boğa'nın sakinleşmesi için ise müzik tek başına yeterlidir. Müzik kulağı çok iyi olan boğalar stres anında rahatlamak için bir köşeye çekilip arkasına yaslanır, müzikle nefesini dengeleyip gevşer. Kendilerini neşelendirmek için alışveriş yapmayı da tercih edebilen Boğalara doğa da her zaman iyi gelir. 

STRES ALTINDA ŞEHİRDEN UZAKLAŞMAK İKİZLER'İN İŞİ

İkizler burcu ise stres altında telefonu alıp güvendiği bir arkadaşını arayarak rahatlar. Yönetici gezegeni Merkür olan İkizler burçları, içinde bulundukları durumu her yönden analiz etmek, iyice anlamak, tartmak ister. Birkaç günlüğüne şehirden uzaklaşmak da stres ile başa çıkmasına yardım eder. Bir günlük tutmak da stres altındaki İkizler burcunu çok rahatlatır. 

YENGEÇLERİN TERAPİ ARACI BEBEKLER

Bir Yengeç ise stresli olduğunda, bir çocukla oynamaktan çok zevk alır. 1-2 günlüğüne bir bebeğe bakmak tüm sinirini yatıştırabilir. Onu uyuturken ya da saklambaç oynarken tüm stresini unutur. 

LÜKS MEKANLARDA STRES ATAN BURÇ: ASLAN

Stres altındaki aslanlar ise lüks bir mekanda yemek yiyerek rahatlamayı tercih eder. Yanında arkadaşları da varsa durumu hemen toparlayabilir. 

BAŞAK, STRES İLE MÜCADELE EDERKEN BİLE STRESLİ

Stres ortamında Başak ise, her şeyi kontrol etmek ister. Beyin fırtınası yapmak, seçenekleri gözden geçirmek ve yeni bir rota çizmek için elinden geleni yapar. 

TERAZİLER STRESİ MASAJLA ATIYOR

Teraziler ise stres zamanlarında dışarı çıkıp arkadaşlarını görmeyi çok sever. Bir güzellik merkezine gitmek ve masaj yaptırmak terazinin tüm sinirini ortadan kaldırır. 

SU, AKREBİ RAHATLATIYOR

Stresli olduğu anlarda Akrep burçları ise su kenarlarına gitmeyi tercih ediyor. Deniz kıyısı, göl ya da nehir manzaralı bir otel Akrepleri çok rahatlatıyor ve tüm gerginliklerini alıyor.

YAYLARI EN RAHATLATAN ŞEY YÜRÜYÜŞ

Yay burçları ise stres anında, spor salonuna gidiyor. Burada hem ter hem stres atıyor. Binicilik, eskrim veya okçuluk sporu yay için ideal. Spordan hoşlanmayan bazı yaylar ise yürüyüş yapmayı tercih ediyor.

OĞLAK STRESLİYKEN MAÇ YAPMAYI SEÇİYOR

Oğlak da Akrep gibi deniz kenarında bulunarak stres atıyor. Bunun yanında bir futbol maçı da oğlakları rahatlatabiliyor. 

KOVALAR KONUŞARAK RAHATLIYOR

Kova stresli olduğunda konuşmak ister. Farklı fikirler duymak onlara iyi gelir. 

BALIK BURÇLARI STRES ALTINDAYKEN SADECE BEKLER

Bir Balık ise stres altındayken, yapmak istediği tek şey bir ağacın altına saklanmak ve dünyanın yıkılmasını beklemektir. Neptün tarafından yönetilen Balık burcu, etraftaki bütün enerjiyi sünger gibi emer. Çok esnek ve uyumlu olduğu için, net karar vermekte zorlanır.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!