banner2

Bebek telsizi alırken nelere dikkat edilmeli? Kablosuz modeller kullanım kolaylığı sağlıyor!

Yenidoğan bebekler için çıkılan alışverişlerde hayatı kolaylaştıran bazı cihazlar alınıyor. Bebek telsizleri de bunlardan biri. Bebekten her an haberdar olmaya olanak tanıyan bu telsizlerin pek çok farklı modeli var. İşte bebek telsizi seçerken dikkat edilmesi gerekenler.

Hayat 23.09.2022, 17:55
Abone ol
Bebek telsizi alırken nelere dikkat edilmeli? Kablosuz modeller kullanım kolaylığı sağlıyor!

Bebek telsizi seçerken nelere dikkat edilmeli? İşte cevaplar...

Bebeğin doğumundan itibaren anne babaların kurtarıcısı olan telsizler, bebekten her an haberdar olmaya imkan tanıyor. Hamilelikten itibaren en iyi bebek telsizi modelleri ebeveynler tarafından sıklıkla araştırılıyor.

Bu cihazların farklı özellikte olan çok fazla modeli var. Peki bebek telsizi seçiminde nelere dikkat edilmeli? 

KABLOSUZ MODELLERİN KULLANIMI KOLAY

Bebek telsizini gün içerisinde de kullanmak istiyorsanız kablosuz modelleri tercih etmelisiniz. Bebeğinizden her an haberdar olmak istiyorsanız, monitörlü modeller de gündeminizde olabilir. 

NET SES VEREN CİHAZLAR ALIN

Telsiz alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ses kalitesi. Çünkü nerede olursanız olun, bebeğinizi duymanız gerekiyor. Bu nedenle ses hassasiyeti / arka plan ses filtresi / hassas mikrofon  veya ses aktivasyon özelliği olan telsizler tercih edilmeli. Eğer büyük bir evde oturuyorsanız  kapsama alanı yüksek modelleri seçmelisiniz.

GÜVENLİK KRİTERLERİNE DİKKAT EDİN

Bebek telsizinin şifreleme ve güvenlik gibi kriterleri son derece önemli. Özellikle monitörü olan bir model seçtiyseniz, teknik özelliklerine dikkat etmelisiniz.

PİL ÖMRÜ KRİTERİ ÖNEMLİ

Bebek telsizi seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da pil ömrü. Eğer gün içerisinde farklı yerlere taşıyacaksanız, mutlaka kablosuz şarjlı ya da pilli modelleri tercih etmelisiniz.

SESE DUYARLI IŞIK ÖZELLİKLİ TELSİZLER DE VAR

Sese duyarlı ışık özelliği olan modeller, gürültü algıladığında yanıp söner. Böylece siz ev işlerinizi yaparken ya da telefonda konuşurken veya müzik dinlerken bebeğinizi takip edebilirsiniz.

BEBEĞİ UZAKTAN SAKİNLEŞTİREBİLİRSİNİZ

Ebeveynlerin uzaktan sesleriyle bebeklerini sakinleştirebildiği ya da ninni söyleyebildiği modeller de var. Bu özellik sayesinde bebeğinizin yanında olmasanız da onu sakinleştirebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!