Bebek arabası alırken nelere dikkat edilmeli? Güvenlik, konfor ve kullanım kolaylığı göz önünde bulundurulmalı!

Bebek sahibi olduktan sonra alınması gerekenler listesinde bebek arabası mutlaka yer almalı. Bu sebeple çıkılan alışverişte bir hayli özenli davranmak gerekiyor. Alınacak bebek arabası hem konforlu hem kullanışlı hem de son derece güvenli olmalı...

Hayat 28.07.2022, 11:29
Bebek arabası alırken nelere dikkat edilmeli? Güvenlik, konfor ve kullanım kolaylığı göz önünde bulundurulmalı!

Beşik, nevresim takımları, biberon, zıbın, küvet, havlu, puset... Bu sayılanlar bebek sahibi olduktan sonra yapılan alışverişlerin olmazsa olmazlarından. Tabi bebeği taşımada kullanılan arabayı da unutmamak lazım. 

Her geçen gün büyüyen bebek, zamanla elde taşınan pusete sığmamaya başlar. Bu noktada anne babaların yardımına bebek arabaları koşuyor. Peki bebek arabası seçerken nelere dikkat etmeli? Anne babalar ilk gördüğü arabayı almalı mı?

Bu basit gibi görünen ancak büyük önem taşıyan bir konu. Çünkü alınacak araba, kullanımı rahat, konforlu ve güvenli olmalı. 

ARABA TEK HAMLEDE AÇILIP KAPANMALI

Bebeği yaklaşık 3 yıl taşıyacak olan araba, kolay açılıp kapanmalı. Tek elle ve tek hamlede kapanabilen modelleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Kapandığında az yer kaplaması da özellikle toplu taşımaya bindiğinizde size büyük kolaylık sağlar. 

ÇİFT YÖNLÜ OLMASINA DİKKAT EDİN

Alacağınız arabanın çift yönlü olması ve hafif metallerden yapılmış olması, dikkat edilmesi gereken bir diğer husus.

BEBEK ARABASININ MUTLAKA SEPETİ OLMALI

Tekerleklerinin 360 derece dönebilme durumu anne babaya büyük kolaylık sağlar. Arabanın sepetinin olması da bebeğinizin eşyalarını taşımanızı kolaylaştırır.

MİNDERİ VE KUMAŞ YAPISINA İYİ BAKIN

Tabi bebek arabaları kullanım kolaylığı ihtiyaçlarını karşılamasının yanında, bebek için de konforlu olmalı. Oturma minderinin yapısı, kalınlığı, sırt dayama yerinin gerektiğinde tamamen yatay pozisyona gelebilmesi ve terletmeyen kumaştan yapılmış olması dikkat edilmesi gereken noktalardan. 

GÜVENLİK UNSURLARINA İYİ BAKMAK LAZIM

Arabanın sağlam ve emniyetli olması dikkat edilmesi gereken bir diğer konu. Ayrıca garanti süresi ve servis hizmetlerinin yaygın olma durumu da ileride yaşanabilecek sorun ve arızalara hemen çözüm bulmak adına çok önemli. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!