banner2

Ayetel Kürsi, Felak ve Nas Suresi fazileti nedir? Ayetel Kürsi, Felak ve Nas Suresi nasıl ve neden birlikte okunur?

Kur'an-ı Kerim'de bulunan surelerin hepsi çok değerlidir. Bunlardan bazıları Ayetel Kürsi, Felak ve Nas sureleridir. İnternette 'Ayetel Kürsi, Felak ve Nas Suresi fazileti nedir, nasıl okunur?' aramaları yapılıyor. Peki Ayetel Kürsi, Felak ve Nas Suresi fazileti nedir, nasıl okunur?

Hayat 09.03.2022, 13:12 02.06.2022, 15:02
Abone ol
Ayetel Kürsi, Felak ve Nas Suresi fazileti nedir? Ayetel Kürsi, Felak ve Nas Suresi nasıl ve neden birlikte okunur?

Kur'an 'ı Kerim'de bulunan bazı sureler tek tek okunabileceği gibi peş peşe de okunur. Ayetel Kürsi, Felak Suresi ve Nas Suresi de bunlardan birisidir. İnternette 'Ayetel Kürsi, Felak ve Nas Suresi fazileti nedir, nasıl okunur?' aramaları yapılıyor. Peki Ayetel Kürsi, Felak ve Nas Suresi fazileti nedir, nasıl okunur?

AYETEL KÜRSİ, FELAK VE NAS SURESİ NEDEN BİRLİKTE OKUNUR?

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed(s.a.v) de Ayetel Kürsi, Felak Ve Nas Surelerini sıklıkla okumuştur. Kuran'ın eşsiz güzellikte ve faziletteki Surelerinin okunması ve  devamlı olması hassasiyetle tavsiye edilmektedir. Ayetel Kürsi, Felak ve Nas Surelerinin ise özellikle birlikte okunması birçok müellif tarafından da tavsiye edilmiştir. Ayetel Kürsi, Felak ve Nas Surelerinin birlikte okunmasının fayda ve faziletlerini şu şekilde açıklayabiliriz:

Ayetel Kürsi, Felak Ve Nas Surelerinin birlikte okunması kişiyi ve ev halkını her türlü kötü göz ve olumsuz enerjiden koruyacağı bilinmektedir. 

Ayetel Kürsi, Felak ve Nas surelerinin devamlı ve düzenli olarak okunması kişileri ve evlerini olası doğal felaketlerin zararlarından da koruyacaktır.

Ayetel Kürsi, Felak ve Nas Surelerinin özellikle gece ve karanlıktan korkanların okuması önerilmektedir. Aynı şekilde anne babaların da bu duaları küçük çocukları için her gün okumaları önerilir.

Ayetel Kürsi, Felak ve Nas Surelerinin birlikte okunması ve buna düzenli olarak devam edilmesi evdeki huzursuz ortamın giderilmesinde de yararlı olacaktır.

Ayetel Kürsi, Felak ve Nas Surelerinin bir mekanda her gün düzenli olarak okunması o mekanın da korumaya alınmasına sebep olacaktır.

Ayetel Kürsi, Felak ve Nas Surelerinin beraber okunması görülen görülmeyen her türlü kötülüğe karşı görünmeyen bir koruma kalkanı sağlayacaktır.

Ayetel Kürsi, Felak ve Nas Sureleri bilhassa yolculuk esnasında da bol bol okunması tavsiye edilen surelerdendir. Bu 3 Surenin birlikte okunmasının fazileti çok büyüktür.

FELAK SURESİ ARAPÇA OKUNUŞU NASILDIR?

1. Kul e'uzü birabbilfelak

2. Minşerri ma halak

3. Ve min şerri ğasikın iza vekab

4. Ve min şerrinneffasati fiyl'ukad

5. Ve min şerri hasidin iza hased

NAS SURESİ ARAPÇA OKUNUŞU NASILDIR?

Kul e'ûzü birabbinnâs

Melikinnâs

İlâhinnâs

Min şerrilvesvâsilhannâs

Ellezî yüvesvisü fî sudûrinnâsi

Minelcinneti vennâs

AYETEL KÜRSİ ARAPÇA OKUNUŞU NASILDIR?

Allâhü lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûm.

Lâ te'huzühû sinetün ve lâ nevm. 

Lehû mâ fi'ssemâvâti ve mâ fi'l-ard. 

Men-ze'l-lezî yeşfe'u 'indehû illâ bi-iznih. 

Ya'lemü mâ beyne eydîhim ve mâ halfehüm Ve lâ yuhîtûne bi-şey'in min'ılmihî illâ bimâ şâe, 

Vesi'a kürsiyyühü's-semâvâti ve'l-arda 

Ve lâ yeûdühû hifzuhumâ ve hüve'laliyyü'l-azîm.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!