Aspirinin saça faydaları nelerdir? Saçları güçlendiren aspirinli şampuan nasıl hazırlanır?

Ağrı kesici ve ateş düşürücü etkiye sahip olan aspirini saç bakımında da kullanabilirsiniz. Saçı güçlendiren, dökülmesini engelleyen ve kırılmasının önüne geçen aspirin, saçın rengini korumaya da yardım eder.

Hayat 12.08.2022, 13:04
Aspirinin saça faydaları nelerdir? Saçları güçlendiren aspirinli şampuan nasıl hazırlanır?

Aspirin ne işe yarar? Aspirinle saç bakımı yapılır mı? Aspirin saça ne gibi fayda sağlar? Aspirinle saç bakımı nasıl yapılır? İşte cevaplar...

Saçında dökülmeler yaşayan, saçının cansızlaştığını düşünen çoğu kadın hemen piyasada saç bakım ürünlerine sarılıyor. Aslında bunu yapmadan önce evde var olan aspirinler değerlendirilebilir. Dünyada en çok tanınan ilaç olan ve uzun süre ağrı kesici, ateş düşürücü olarak kullanılan bu aspirin saç problemlerinin de üstesinden geliyor.

ASPİRİN SAÇ RENGİNİ KORUYOR

Klorlu su ve uzun süre güneşe maruz kalma gibi sebeplerden dolayı açılabilen saç rengi bu ilaçla önlenebilir. Bunun için birkaç aspirinin ılık suda çözülmesini bekleyin, karışımı saçınıza uygulayıp 15 dakika beklettikten sonra durulayın.

SAÇ KIRIKLARINI ASPİRİNLE AZALTIN

Aspirinin içerisinde salisilik asit bulunuyor. Bu, saçtaki kırıkları azaltıyor ve saçın daha parlak olmasına yardımcı oluyor.

KEPEK DERDİNE SON

Saçınızda kepek varlığından muzdaripseniz aspirin imdadınıza yetişecektir. Şampuana ekleyeceğiniz aspirin ile kepek oluşumunu engelleyebilirsiniz. 

Peki aspirinle saç bakımı yapmak için gerekli olan malzemeler ne? 

ASPİRİNLİ ŞAMPUAN İÇİN MALZEMELER: 

3 tablet aspirin
3 yemek kaşığı şampuan 

ASPİRİNLİ ŞAMPUAN YAPILIŞI:

Aspirinleri un haline getirin. Kullandığınız şampuanla aspirini karıştırın. Duştayken saçlarınızı ıslatın ve tüm saçınızı kaplayana kadar karışımı uygulayın. Beş dakika yıkamadan bekleyin ve ardından saçınızı durulayın. Dilerseniz saçınızı duruladıktan sonra saç nemlendiricisi kullanabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!