banner2

Artan yağ fiyatları, yemek yapımına engel değil! Az yağ kullanımı sağlayan pişirme spreyi nasıl hazırlanır?

Artan yağ fiyatları vatandaşın belini büküyor. Az yağ ile yemek pişirme telaşına düşen hanımlar ise farklı yollar arıyor. Bu noktada pişirme spreyleri önemli bir çözüm olabilir. Piyasada bu isimle satılan ürünler var ancak evde de pişirme spreyi hazırlamak mümkün.

Hayat 28.09.2022, 20:06
Abone ol
Artan yağ fiyatları, yemek yapımına engel değil! Az yağ kullanımı sağlayan pişirme spreyi nasıl hazırlanır?

Pişirme spreyi nedir? Pişirme spreyi evde hazırlanabilir mi? Pişirme spreyi ne işe yarar? İşte cevaplar...

Hayatta kalmak için yemek yemeğe, yemek yapmak için ise az da olsa yağa ihtiyacımız var. Ancak son zamanlarda tüm yağların fiyatı o kadar çok arttı ki, insanlar ne yapacağını şaşırdı. 

Geçmişten bu yana bol yağlı yemeklere alışkın olsak da artık hem bütçeyi hem de sağlığımızı daha çok düşünmek zorunda olduğumuzdan az ile yetinmemiz gerekiyor. 

PİŞİRME SPREYİ NEDİR?

Aslında az yağ ile de yemek pişirmek mümkün. Bunun dozunu ayarlayamayanların yardımına ise pişirme spreyleri yetişiyor. Yumurta, et, tavuk, balık, kek, kurabiye, makarna ve sebzeleri pişirirken kullanılabilen pişirme spreyleri hazır alınabileceği gibi evde de yapılabilir. 

PİŞİRME SPREYİ NASIL HAZIRLANIR? 

Bunun için bir sprey şişesi, 1 bardak su, 1 bardak zeytinyağına ihtiyacınız var. Pişirme spreyini hazırlamak için sayılan tüm sıvıları şişeye koyun ve iyice çalkalayın. İşte bu kadar... Artık yemeklerinizi daha az yağlı ve daha ekonomik bir şekilde pişirebilirsiniz. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!