banner2

Ara seçimlerle gündem olan Dodurga nerede, nerenin ilçesi? Dodurga'da neden seçim oldu, sonuçlar ne?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter'da Dodurga'yı tebrik eden bir paylaşımda bulundu. Hal böyle olunca vatandaşlar, "Ara seçimlerle gündem olan Dodurga nerede, nerenin ilçesi? Dodurga'da neden seçim oldu, sonuçlar ne?" sorularının yanıtlarını araştırmaya başladı. İşte detaylar...

Hayat 04.07.2022, 12:19 04.07.2022, 12:53
Abone ol
Ara seçimlerle gündem olan Dodurga nerede, nerenin ilçesi? Dodurga'da neden seçim oldu, sonuçlar ne?

Twitter hesabından Dodurga'yı tebrik eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, paylaşımı ile vatandaşların "Ara seçimlerle gündem olan Dodurga nerede, nerenin ilçesi? Dodurga'da neden seçim oldu, sonuçlar ne?" sorularını araştırmasına sebep oldu. İşte yanıtları...

DODURGA NEREDE?

Dodurga, Çorum'un bir ilçesidir. Dodurga; Çorum'a 45 kilometre, Osmancık'a 35 kilometre, İskilip'e 57 kilometre, Kargı'ya 65 kilometre, Oğuzlar'a 25 kilometre, Laçin'e 16 kilometre, Hamamözü'ne 25 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

1964 yılında Osmancık ilçesine bağlıyken belde belediyesi kurulan Dodurga, 9 Mayıs 1990'da ilçe olmuştur. İlçede kapari, ayva, üzüm, ceviz, pirinç yetişmektedir. Linyit madeni bulunmaktadır. Ayrıca Obruk barajı ve Kızılırmak ilçenin yakınlarında bulunmaktadır.

DODURGA'DA NEDEN SEÇİM YAPILDI?

Dodurga tekrar ilçe statüsü kazandığı için belediye seçimleri yapıldı. Seçimleri AK Parti adayı kazandı.

DODURGA SEÇİM SONUÇLARI NE OLDU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter'da yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde yapılan seçimleri açık ara farkla, %87,02 ile kazanan AK Partimizi ve Cumhur İttifakı’mızı tebrik ediyor, sonuçların beldemize hayırlı olmasını diliyorum.

Tüm Dodurga halkına selam ve muhabbetlerimi iletiyorum."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!