Afyonkarahisar bayram namazı saati kaçta 2022? Afyonkarahisar Ramazan Bayramı namazı vakti ne?

Afyonkarahisar bayram namazı saati kaçta araması internette yapılıyor. 2 Mayıs 2022' de bayramın birinci günü kutlanacak. Peki Afyonkarahisar bayram namazı saati kaçta 2022? Afyonkarahisar Ramazan Bayramı namazı vakti ne?

Hayat 21.04.2022, 16:47 22.04.2022, 09:31
Abone ol
Afyonkarahisar bayram namazı saati kaçta 2022? Afyonkarahisar Ramazan Bayramı namazı vakti ne?

Ramazan Bayramı sabahında eda edilecek olan bayram namazı tüm Türkiye' de eda edilecek. Afyonkarahisar bayram namazı saati merak ediliyor. Peki Afyonkarahisar bayram namazı saati kaçta 2022? Afyonkarahisar Ramazan Bayramı namazı vakti ne?

AFYONKARAHİSAR BAYRAM NAMAZI SAATİ KAÇTA 2022? AFYONKARAHİSAR RAMAZAN BAYRAMI NAMAZI VAKTİ NE?

Diyanet İşleri Başkanlığının açıklamasına göre Afyonkarahisar Ramazan Bayramı namazı saat 06:31 itibari ile kılınacak.

BAYRAM NAMAZI NASIL KILINIR?

İki rekattan oluşan bayram namazı şu şekilde kılınır:

1. Rekat

Niyet ettikten sonra tekbir alınır ve eller bağlanır. "Sübhaneke duası"nı okur. Yeniden eller kulak hizasına kaldırılarak tekbir alınır ve eller yine yanlara salınır. Tekbir alınır ve bu sefer eller göbek hizasında bağlanır. İmam "Euzü besmele" çeker, açıktan "Fatiha suresi" ile birlikte "Zammı sure veya zammı sure yerine geçecek miktarda Kur'an-ı Kerim" okur. Cemaat bu sırada imamı dinler. Rüku ve secde yapılarak 2. Rekata kalkılır.

2. Rekat

İmam; gizlice "Besmele" çeker, açıktan "Fatiha suresi" ile birlikte "Zammı sure veya zammı sure yerine geçecek miktarda Kur'an-ı Kerim" okur. Cemaat sessizce imamı dinler. Ardından tekrar tıpkı iftitah tekbiri gibi eller yeniden kulak hizasına kaldırılarak tekbir alınır ve eller yanlara bırakılır. Tekbir alınır ve eller yine yanlara salınır, tekbir alınır ve eller son kez yanlara salınır. Son olarak 4. Tekbir alınır bu sefer eller kulak hizasına kaldırılmaz ve rükuya gidilir. Rüku ve secdenin ardından oturulur, "Tahiyyat, Salli-Barik duaları" okunur ve önce sağ tarafa sonra sola selam verilerek namaz tamamlanır. Müezzinin refakatinde cemaat, 3 defa tekbir (teşrik) getirir. Ardından imam hatip bayram hutbesini okumaya başlar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!