banner2

Açık hava etkinliği nasıl planlanır? Açık hava kokteyl etkinliğinde nelere dikkat edilmeli?

Bir organizasyon planlayacaksınız fakat ne yapacağınız konusunda bir fikriniz yok mu? Korkmayın! Biz size bu konuda bildiğimiz tüm önemli detayları aktaracağız.

Hayat 31.08.2021, 13:25 31.08.2021, 14:33
Abone ol
Açık hava etkinliği nasıl planlanır? Açık hava kokteyl etkinliğinde nelere dikkat edilmeli?

Bir açık hava etkinliği ya da kokteyl planınız varsa birçok önemli unsuru da düşünmeniz gerekir. Hava koşulları, konaklama, yemekler, mekân gibi faktörleri düşünerek bir planlama yaparsanız misafirlerinize istediğiniz şekilde bir etkinlik sunabilirsiniz. İşte, gerçekten unutulmaz bir açık hava organizasyonu yapmak isteyenler için bilinmesi gerekenler:

Kokteyl Organizasyonları Nasıl Planlanır?

Kokteyl organizasyonları, 3-4 saat süren eğlenceli organizasyonlardır. Organizasyon sahibi her şeyi kusursuz planlamalıdır. Bistro masalar etrafında eğlenen misafirler, kesintisiz yemek ve içecek ikramlarıyla ağırlanır. Kokteyl menüleri, istediğiniz şekilde sunuma hazırlanabilir. Hızlı tüketilen yiyecekleri seçmek kokteyl organizasyonlarında daha mantıklı olur. 

Kokteyl Organizasyonu Kimler Tarafından Tercih Edilmeli?

  • Uzun süren organizasyonları sevmeyenler,
  • Davetli kitlesi gençlerden oluşanlar,
  • Modern organizasyonları tercih edenler,

Bulduğunuz Mekan Doğru Yer mi?

Yapacağınız etkinliğin veya kokteylin konseptine uygun bir mekan bulmak oldukça önemli. Çağırmak istediğiniz kişi sayısına göre kapasitesi kişi sayınıza uygun olan mekanlarla iletişime geçmelisiniz. Açık hava organizasyonlarında genellikle daha samimi mekanları tercih etmek, hem sizi hem konuklarınızı memnun edebilir. Etkinlik mekânının geniş ve ferah olması, özellikle kokteyller için oldukça önemli. Seçtiğiniz mekânın otopark alanınında misafirleriniz için uygun olacağından emin olmalısınız.

Güvenliğe Dikkat!

Büyük ve alkollü bir kokteyl verecekseniz bunun için güvenlik personeli ile anlaşmayı unutmayın.  Güvenlik görevlilerinin mekân girişinde ve organizasyon alanının çeşitli yerlerinde beklemesi, misafirlerinize de güven verip daha rahat hissetmelerini sağlayabilir. Ayrıca koronavirüs süreciyle daha fazla önem kazanan hijyen tedbirlerini de önceden almanız, organizasyon mekânının ve yemek şirketinin de hijyeni sizin kadar önemsediğinden emin olmanız da güvenli bir organizasyon planlamasının ilk şartlarından.

Yedek Plan Olmazsa Olmaz!

Bazı hava koşulları, organizasyonun en keyifli anında davetlilerin tadını kaçırabilir. Bu etkilerin size vereceği zararı en aza indirmek için mutlaka yedek bir organizasyon planlaması yapın. Örneğin etkinlik günü hiç beklemediğiniz bir anda yağmur yağarsa, mekânın kapalı bölümünün de organize olmasını sağlayabilirsiniz. Tarih değişiklikleri ya da etkinliğinizle ilgili herhangi bir yeniliği duyurmak için web sitenizi ve sosyal medya hesaplarınızı aktif tutmayı unutmayın.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!