banner2

22 MAYIS YURTTA HAVA NASIL OLACAK? O illerde yaşayanlar dikkat edin: Sağanak yağış çok şiddetli geliyor! 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) sağladığı hava tahmin raporları büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Yapılan son değerlendirmelerde, ülke genelinde sağanak yağışın etkili olacağı bildirildi. İşte ayrıntılar...

Hayat 21.05.2023, 18:39 21.05.2023, 18:41
Abone ol
22 MAYIS YURTTA HAVA NASIL OLACAK? O illerde yaşayanlar dikkat edin: Sağanak yağış çok şiddetli geliyor! 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarını dikkate alan vatandaşlar,  hava tahmin raporuna göre önlemlerini alıyor. Evden çıkmadan önce hazırlıklı olmayı tercih eden vatandaşlar, MGM'den gelen hava durumu tahminlerini titizlikle inceliyor. Paylaşılan son raporda, kritik bir uyarı yapılarak gök gürültülü sağanak yağışların beklenildiği bildirildi. Vatandaşlara, yağışın potansiyel olumsuzluklarına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE DOLU ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) son hava tahmin raporunda, kuvvetli yağışlara karşı uyarıda bulundu. MGM, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Ankara, Aksaray, Konya, Yozgat, Niğde, Hakkari, Çankırı çevreleri ile Burdur, Isparta ve Van'ın güney kesimlerinde lokal olarak kuvvetli yağışların beklendiğini tahmin etti. Bu yağışlar ani sel ve su baskınları, yıldırım, yerel dolu, hortum ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara neden olabileceğinden vatandaşların dikkatli olması gerektiği vurgulandı. Ayrıca, Trakya'nın kuzey ve kuzeydoğusunda, Güney Ege kıyılarında, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde ve Doğu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli rüzgarlarla kısa süreli fırtına bekleniyor. Bu nedenle, vatandaşlar olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıldı. Ayrıca, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı görülebileceği de tahminler arasında yer aldı.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!