banner2

Sınırdan 165 km güneyde SİHA operasyonu: MİT Çemçemal'de PKK'lıları affetmedi

Taksim saldırısını planlayan teröristi Kamışlı'da, örgütün sözde bölge sorumlusunu da Sincar'da avlayan Milli İstihbarat Teşkilâtı, bu kez sınırın 165 kilometre güneyinde, Süleymaniye-Kerkük hattında PKK'lıları imha etti. Çemçemal'de 5 PKK'lıyı taşıyan bir araç, SİHA atışıyla havaya uçtu.

Güvenlik 11.03.2023, 13:45
Abone ol
Sınırdan 165 km güneyde SİHA operasyonu: MİT Çemçemal'de PKK'lıları affetmedi

Güvenlik güçleri yurt içi ve sınır ötesinde terör örgütlerine göz açtırmıyor. Taksim'deki bombalı saldırının faillerinden Halil Menci'yi 22 Şubat'ta Suriye kuzeyindeki Kamışlı'da, Irak kuzeyinde PKK'nın sözde Sincar sorumlusu Şerzad Şemo Kasım'ı ise bulunduğu bölgede vuran MİT SİHA'ları, bu kez sınırın 165 kilometre güneyinde ortaya çıktı. 

Süleymaniye ile Kerkük arasında bulunan Çemçemal ilçesinde, Karahancır nahiyesindeki Seydan köyü çevresinde PKK'lı teröristleri taşıyan araç, silahlı insansız hava aracından yapılan atışla havaya uçtu. Dün saat 17:30 sıralarında gerçekleşen operasyonda terör örgütünün önemli isimleri imha edildi.

Araçta bulunan 5 PKK'lıdan 3'ünün olay yerinde can verdiği, 2'sinin ise ağır yaralandığı belirtiliyor. Çemçemal Kaymakamı Remek Ramazan sözkonusu operasyonu doğruladı, yaralıların hastaneye kaldırıldığını belirterek araçtakilerin kimliklerine dair bir bilgi vermedi. 

Sınırdan 165 kilometre güneyde imha edilen teröristlerin kimliğinin yakında güvenlik birimlerince açıklanması bekleniyor. 

IRAK KUZEYİNDEN SİLİNİYORLAR 

Üst üste operasyonlarla özellikle son iki yıldır Irak-Suriye hattında büyük darbe yiyen terör örgütü, Pençe Harekâtları sayesinde Irak kuzeyinden silinme noktasına geldi. 

PKK'nın yurt içindeki terörist sayısı ise tarihte ilk kez 120'nin altına düştü. ABD destekli bölücülüğe göz açtırmayan Mehmetçik son olarak örgütün Türkiye'deki en üst düzey sorumlusunu imha etmeyi başardı.

Müjdeyi kamuoyuna duyuran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Eren Abluka Bestler Dereler Operasyonu'nda Türkiye’deki en üst düzey terörist olan; Sözde Botan Saha Sorumlusu Kırmızı Kategorideki Leyla Amed kod adlı Hamiyet Yalçınkaya SARI TORBADA. Kahraman Jandarma'mıza tebrikler" mesajını paylaştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!