Yandex Metrica

Zorunlu askerlik kalkacak mı? Profesyonel askerliğe geçilecek mi?

Zorunlu askerlik kalkacak mı? Profesyonel askerliğe geçilecek mi?

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler Efes-2024 tatbikatının ardından gazetecilerde gelen "Zorunlu askerlik kalkacak mı? Profesyonel askerliğe geçilecek mi?" sorularına yanıt verdi. 

Gündem

01.06.2024, 14:43

Efes-2024 tatbikatının ardından açıklamalarda bulunan Yaşar Güler gazetecilerden gelen Zorunlu askerlik kalkacak mı? Profesyonel askerliğe geçilecek mi? sorularına da yanıt verdi.

Töreleri gereği ülkesinde öldürecekmiş! Hayvan gübresinin içinde kan donduran cinayet! Töreleri gereği ülkesinde öldürecekmiş! Hayvan gübresinin içinde kan donduran cinayet! Haberi Görüntüle

ZORUNLU ASKERLİK DEVAM EDECEK Mİ?

Türkiye'de profesyonel askerliğe geçiş ile ilgili kendisine yöneltilen soruya Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler şöyle yanıt verdi;  "Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklarının mutlak surette vatan savunmasında bir görev alma zorunluluğu olduğu kanaatindeyim. Bu konuda yaklaşımımız yüzde 50 profesyonel, yüzde 50 zorunlu askerlik olması şeklindedir. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar değerlendirildiğinde bunun doğru bir yaklaşım olduğu anlaşılacaktır. Avrupa’da profesyonel askerliğe geçen ülkelerin zorunlu askerliğe dönmeyi tekrar değerlendirdiklerini görüyoruz. En son bu konu İngiltere’nin gündeminde." dedi.

FETÖ'cü hainler MİT binasını böyle vurmuştu! FETÖ'cü hainler MİT binasını böyle vurmuştu! Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'DE ZORUNLU ASKERLİK KAÇ AY?

Türkiye Cumhuriyeti'nde doğan 20 yaşına gelmiş erkekler için zorunlu askerlik uygulaması devam ediyor. Türkiye'de günümüzde askerlik süresi 6 aydır. 26 Haziran 2019 tarihinde yürürlüğe giren yeni askerlik kanunu ile bedelli askerlik kalıcı hâle getirilmiştir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet KARAKOCA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading