Yandex Metrica

Ziraat Bankası Arefe günü açık mı, kapalı mı 2024?

Ziraat Bankası Arefe günü açık mı, kapalı mı 2024?

Bayram tatilinin uzatılmasıyla birlikte, vatandaşlar bankaların durumu hakkında bilgi edinmek istiyorlar. Ancak, bankaların resmi tatil takvimi genellikle hükümetin belirlediği resmi tatillere uygun olarak düzenlenir. Peki, Ziraat Bankası Arefe günü açık mı, kapalı mı 2024?

Gündem

12.06.2024, 15:18

Bayram tatili süresince bankaların çalışma durumu, genellikle hükümetin belirlediği resmi tatil takvimine göre belirlenir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına göre, Kurban Bayramı'nın ardından 2 gün idari izin verilerek bayram tatili 9 güne uzatıldı. Bu durumda, kamu kurumları gibi bankalar da 9 günlük tatil sürecinde kapalı olacaklar. Ancak, idari izin kapsamında bankaların durumu değişebilir. Bu nedenle, bayram öncesinde bankanızın tatil programını kontrol etmek önemlidir. Peki, Ziraat Bankası Arefe günü açık mı, kapalı mı 2024?

Son dakika: Malatya'da şiddetli deprem! Halk sokaklara fırladı Son dakika: Malatya'da şiddetli deprem! Halk sokaklara fırladı Haberi Görüntüle

ZİRAAT BANKASI AREFE GÜNÜ AÇIK MI, KAPALI MI 2024?

Kurban Bayramı süresince idari izin uygulaması genellikle kamu çalışanlarını kapsar. Bu nedenle özel sektör bankaları genellikle bu izinden etkilenmezler. Ancak, bankalar genellikle Borsa İstanbul'un çalışma prensiplerine uyum sağlarlar. Bu sebeple, bankaların çalışma durumu genellikle Borsa İstanbul'un çalışma takvimine göre belirlenir.

Kamu çalışanları, devlet dairelerinde, belediyelerde veya okullarda çalışanlar gibi belirli sektörlerde çalışanlar için perşembe ve cuma günleri idari izin kapsamında olacaklar ve bu kesim için bayram tatili 9 gün sürecektir. Bu doğrultuda Ziraat Bankası kapalı olacaktır.

Naci Görür'den korkutan Ege uyarısı: Bu yapıların depremselliği yüksek Naci Görür'den korkutan Ege uyarısı: Bu yapıların depremselliği yüksek Haberi Görüntüle

KURBAN BAYRAMI GÜNLERİ 2024

15 Haziran CUMARTESİ: Arefe Günü

16 Haziran PAZAR: Kurban Bayramı (1. Gün)

17 Haziran PAZARTESİ: Kurban Bayramı (2. Gün)

18 Haziran SALI: Kurban Bayramı (3. Gün)

19 Haziran ÇARŞAMBA: Kurban Bayramı (4. Gün)

Habere Tepki Ver

1

1

1

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading