banner2

Zimmetle suçlanan Vefa Selman istifa etti: Yalova Belediyesi AK Parti'ye geçti

Yalova Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan CHP'li Vefa Salman'ın milletvekili aday adaylığı için istifasının ardından AK Partili Mustafa Yalova Belediye Başkanı seçildi.

Gündem 20.03.2023, 17:17 20.03.2023, 17:40
Abone ol
Zimmetle suçlanan Vefa Selman istifa etti: Yalova Belediyesi AK Parti'ye geçti

'Denetim görevini ihmal', 'irtikaba göz yumma' ve 'zimmet' suçlarından 3 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın CHP'den milletvekili aday adaylığı için istifa etmesi üzerine Belediye Meclisi yeni başkanı seçmek için olağanüstü toplandı.

YALOVA BELEDİYESİ AK PARTİ'YE GEÇTİ

Raif Dinçkök Kültür Merkezi'ndeki meclis salonunda yapılan seçime Cumhur İttifakı adına Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Millet İttifakı adına ise Burçin Tangürek aday oldu. 30 meclis üyesinden ilk iki turda 19 oy alan Tutuk, salt çoğunluğun arandığı üçüncü turda da yeniden 19 oy alarak belediye başkanı seçildi. Tangürek ise üç turda da 11 oy aldı.

'HEP BİRLİKTE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ'

6 Mart 2020'den itibaren vekil olarak yürüttüğü görevine bundan sonra başkan olarak devam edecek olan Tutuk, seçimin ardından şu şekilde konuştu:

3 yılda hep birlikte güzel işler yaptık. Yalova'mızı yaşanılabilir, hak ettiği yere getirmek için hep birlikte elimizden geleni yaptık. Bundan sonra da 2024 Mart seçimlerine bir yılımız var. Bir yıl boyunca el birliğiyle hep birlikte daha güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Şahsım adına söz veriyorum. Katılımız ve oy attığınız için Cumhur İttifakı'na, Millet İttifakı'na, bağımsız meclis üyemiz Yavuz Bingöl'e, herkese çok teşekkür ediyorum. Yalova'mıza, bizlere ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!