banner2

Zeynep Gül Yılmaz kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Gündem 23.08.2021, 03:03 23.08.2021, 03:27
Abone ol
Zeynep Gül Yılmaz kimdir, nereli ve kaç yaşında?

AK Parti Mersin Miilletvekili Zeynep Gül Yılmaz kimdir, nereli ve kaç yaşında? Zeynep Gül Yılmaz'ın bulunduğu görevler neler? gibi soruları sizler için derledik. İşte AK Parti Mersin Milletvekilinin hayatı...

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ZEYNEP GÜL YILMAZ KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Zeynep Gül Yılmaz 1976 yılında Mersin'in Mut ilçesinde doğdu. Yılmaz, lise öğreniminin sonuna kadar Mut'ta yaşadı. Daha sonra, lisans eğitimi için Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne başladı ve buradaki eğitimini bitirdi. Yüksek lisansını da Ankara'da bulunan Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde yapan ünlü siyasetçi, buradaki eğitimini Özel Hukuk alanında tamamladı.

Zeynep Gül Yılmaz, tez konusu olarak "Türk Borçlar Kanunu Çerçevesinde, Önemli Ölçüde Tehlike Arz Eden İşletme İşletenin Sorumluluğu" konusunu ele aldı ve bu araştırması kitap olarak basıldı. Yılmaz, şuanda Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Doktora Programında eğitim hayatına devam etmekte. Ünlü isim bu eğitim hayatına, Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki Arabuluculuk eğitimi, Hacettepe Üniversitesi'ndeki Kamu İhale Hukuku, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Enerji Hukuku ve Rekabet Kurumunda aldığı Rekabet Hukuku Programı eğitimlerini de ekledi.

Daha sonra Başkent Üniversitesi'nde İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku ile Uygulamalı Aktüerya Hukuku Bilirkişilik eğitimlerini de kariyerine ekledi.

ZEYNEP GÜL YILMAZ HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

Zeynep Gül Yılmaz, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı görevlerini icra etti ve ardından 27. Dönem milletvekili olarak atandı.

Tanınan siyasetçi Gül Yılmaz, evlidir. İki çocuk annesi olan Yılmaz, çok iyi seviyede İngilizce bilmektedir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!