banner2

Zamanlaması dikkat çekti: İzmir-Selanik feribot seferleri başlıyor

Selanik-İzmir feribot seferleri 10 Ekim Pazartesi başlayacağı duyuruldu. Seferlerin Türkiye ile Yunanistan ilişkilerinin oldukça gergin olduğu bu dönemde başlaması dikkat çekiyor.

Gündem 06.10.2022, 13:10 06.10.2022, 15:03
Abone ol
Zamanlaması dikkat çekti: İzmir-Selanik feribot seferleri başlıyor

Uzun zamandır gündemde olan Selanik-İzmir seferlerinin 10 Ekim'de başlayacağı duyuruldu. "Smyrna dim levante" adlı gemi feribot ile yapılacak seferlerin Türkiye ile Yunanistan ilişkilerinin bu denli gergin olduğu bir dönemde başlaması dikkat çekiyor. 

KOVİD-19 SEBEBİYLE ERTELENMİŞTİ

Selanik-İzmir hattında seferlerin başlatılması daha önce planlanmış ancak Covid-19 nedeniyle Smyrna di Levante’nin yapımı geciktiği için ertelenmişti. Smyrna di levante, seferlerine 10 Ekim Pazartesi günü başlayacak ve saat 17:00’de Selanik’ten hareket edecek olan geminin, sabah 7:00’de İzmir’e ulaşması bekleniyor.

TÜRKİYE'YE TACİZ ATIŞI SELANİK'E FERİBOT SEFERİ

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis son aylarda sürekli olarak Türkiye karşıtı açıklamalar yapıyor.  ile Yunanistan'ın Ege Denizi'de birçok kez Türk İHA'larına taciz atışında bulunması ile iki ülke arasındaki gerginlik had safhaya ulaştı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Oniki Adalar konusundaki anlaşmazlıklar dolaısıyla savaş ihtimalleri üzerinde durulurken iki ülkenin ilişkilerini geliştirmek amacıyla yapılan seferler tepki görüyor. 

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!