Yüzlerce Norveçli Türkiye'de yürüyüş yaptı! Atatürk Anıtı'nda toplandılar

Alanya'da yaşayan Norveçliler milli bayramlarını kutlamak için Atatürk Anıtı'na yürüyüş düzenledi. 17 Mayıs Norveç Anayasa Günü etkinliğine 500 kişi katılım gösterdi.

Gündem 18.05.2022, 14:51
Yüzlerce Norveçli Türkiye'de yürüyüş yaptı! Atatürk Anıtı'nda toplandılar

Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan Norveçliler milli bayramlarını kutlamak için Atatürk Anıtı'na yürüyüş düzenledi. Norveçliler, Milli bayramları sebebiyle "17 Mayıs Norveç Anayasa Günü" nedeniyle kutlama programı düzenledi.

ATATÜRK ANITI'NA YÜRÜDÜLER 

Alanya Norveç Fahri Konsolosluğunun Alanya Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleriyle düzenlendiği 17 Mayıs Norveç Anayasa Günü kutlamaları Atatürk Anıtı’nda törenle başladı.

Norveç bayraklarıyla yürüyüş yapan 500 kişilik grup Norveç Milli Marşı'nın okunmasının ardından yapılan konuşmaların ardından Şelale meydanına doğru yürüdü. 

'ALANYALILARLA KUTLAMAKTAN MUTLUYUZ'

Meydanda yapılan halk oyunları ve çocuk yarışlarının ardından grup dağıldı. Grup adına gazetecilere konuşan Norveç Kilisesi Papazı Carina Möller, 17 Mayıs Ulusal Norveç Anayasa Günü'nü Alanya’da yaşayan vatandaşlarıyla kutlamaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Bu imkanı kendilerine sağlayan tüm resmi makamlara teşekkür eden Möller, "Aynı zamanda Norveç Fahri Konsolosluğu’na da işbirliği için çok teşekkür ediyoruz. Güzel bir organizasyon gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz." sözlerini kaydetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!