banner2

Yunanistan'ın eski Savunma Bakanı'ndan Türkiye sözleri: Bu söylenenleri ciddiye almamız gerekir

Yunanistan'ın eski Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunanistan'a yönelik "Bir gece ansızın gelebiliriz" şeklindeki sözlerini değerlendirdi. Apostolakis, Erdoğan'ın sözlerinin ciddiye alınması gerektiğini vurguladı.

Gündem 07.09.2022, 18:24 07.09.2022, 18:25
Abone ol
Yunanistan'ın eski Savunma Bakanı'ndan Türkiye sözleri: Bu söylenenleri ciddiye almamız gerekir

Eski Yunan Bakan Apostolakis, SKAI TV'de konuk olduğu bir programda, Türkiye ile Yunanistan arasında özellikle son zamanlarda tırmanan gerilime ilişkin birtakım değerlendirmelerde bulundu.

"ERDOĞAN 'OYUN OYNAMIYORUZ, CİDDİ KONUŞUYORUZ' MESAJI VERDİ"

Erdoğan'ın "Oyun oynamıyoruz, ciddi konuşuyoruz." mesajı verdiğine dikkati çeken Apostolakis, "Şunu iyi bilmeliyiz ki, bu söylenenleri ciddiye almamız gerek. Erdoğan, 'Bir gece ansızın gelebiliriz' derken, Türkiye'nin istediği şekilde, Ege'nin paylaşılmasına iyilikle razı olmamamız halinde, bunu muhtemelen zorla yaptıracağı tehdidinde bulunuyor." ifadesini kullandı.

Apostolakis, sessiz kalmamaları gerektiğini ancak Türkiye'nin bu aşamada tansiyonu Yunanistan'ın tırmandırmasını istiyor olabileceğini öne sürerek bu nedenle de ülkesinin dikkatli olması gerektiğini kaydetti.

"TÜRKİYE, METOTLU VE STRATEJİK HAREKET EDER"

Atina'nın egemenlik haklarından taviz vermeyeceğini daha net mesajlarla ortaya koyması gerektiğini savunan Apostolakis, "Erdoğan'ın, Türkiye'de iç politikadaki durumdan ötürü böyle konuştuğunu savunmak son derece riskli. Türkiye, metotlu ve stratejik hareket eder." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!