DOLAR
13.75 0.62
EURO
15.55 0.24
ALTIN
783.28 0.86
BIST
1,912.09 1.70

Yunanistan'ı korku saldı: Türkiye ile silahlanma yarışına devam edersek iflas edeceğiz

Türkiye ve İspanya arasında uçak gemisi inşası için yapılan yeni görüşme, Yunanistan’da ana gündem maddelerinden biri olmaya devam ediyor. Yunan gazeteci George Karelya, Atina hükümetine Türkiye ile silah rekabetine devam etmelerinin kendilerini iflasa sürükleyeceği uyarısında bulundu.

Gündem 22.11.2021, 14:54 22.11.2021, 15:51
Yunanistan'ı korku saldı: Türkiye ile silahlanma yarışına devam edersek iflas edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'da İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile görüşmesinde "İspanya ile birlikte uçak gemisini yaptık ve şu anda denize indirmiş vaziyetteyiz ama biz inşallah şimdi bunun çok daha büyüğünü yine İspanya ile birlikte yapalım istiyoruz" sözleri Atina'da geniş yankı uyandırdı.

'SİLAH REKABETİ İFLASA YOL AÇIYOR'

Yunan medyası, bu gelişmeye yer vermeye devam ediyor. News24/7 sitesi yazarı Yunan gazeteci George Karelya, "Yunanistan-Fransa, İspanya-Türkiye: Silah Rekabeti İflasa Yol Açıyor" başlıklı bir haber yayımladı.

YUNANİSTAN'IN SAVAŞ UÇAĞI ANLAŞMASINA TÜRKİYE SAVAŞ UÇAĞI YAPIMIYLA CEVAP VERDİ

Fransa ile yaptıkları savaş uçağı anlaşmasına Türkiye'nin savaş uçağı yapımıyla cevap verdiğini savunan yazar, "Şimdi ne yapacağız, nükleer silah mı sipariş edeceğiz?" diye sorarak, Yunan hükümetine, Türkiye ile silahlanma yarışının ülke ekonomisini iflasa sürüklediği uyarısında bulundu.

'TÜRKİYE'Yİ UYURKEN YAKALADIĞIMIZI DÜŞÜNDÜK'

Yazıda şu ifadeleri kullandı: Fransa ile uçak ve fırkateyn alımı için dev bir anlaşma imzalandığında bunu sevinç ve şenlik içinde karşıladık. Türkiye'yi uyurken yakaladığımızı düşündük. Türkiye'nin buna karşılık vereceğini söyleyenler kulak ardı edildi.

'NÜKLEER SİLAH MI SİPARİŞ EDECEĞİZ?'

Aradan iki ay geçmeden Türkiye'nin tepkisini gördük ki bu ne yazık ki silahlanma yarışının başladığını gösteriyor ve nereye varacağını kimse bilmiyor. Uçak ve fırkateyn aldık, Türkiye uçak gemisi yapıyor. Bundan sonra ne yapacağız? Nükleer silah mı sipariş edeceğiz?

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA UMUT BAĞLADILAR

Aslında Türkiye ile ilişkilerimizin tek çıkış yolu sürekli ve yıkıcı silahlanma yarışı değildir. Türkiye'deki muhalefetin lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'nin bir sonraki lideri olması muhtemel.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!