banner2

Yunanistan'da sabotaj eğitimi almıştı! Yakalanan teröristin HDP bağı ortaya çıktı

Saldırı hazırlığından İstanbul Esenyurt'ta yakalanan "Delil" kod adlı terörist Hüsamettin Tanrıkulu'nun bir yakınının ifadesi ortaya çıktı. Yakını tarafından verilen ifadede Tanrıkulu'nun kampa katılmadan önce 3 sene boyunca HDP'ye gidip geldiği, orada aklının karıştırılarak kampa katıldığını söylediği öğrenildi.

Gündem 06.09.2022, 11:12 06.09.2022, 12:00
Abone ol

PKK’nın Yunanistan’daki Lavrion Kampı’ndan terör saldırısı için geldiği ifade edilen ve emniyet güçleri tarafından Esenyurt’ta yakalanan “Delil” kod adlı Hüsamettin Tanrıkulu'nun bir yakınının 2022 yılının mart ayında ifade verdiği ortaya çıktı. 

SABOTAJ EĞTİMİ ALDI

Yunanistan'da bulunan Lavrion Kampı'nda sabotaj eğitimi aldığı ve yasadışı yollarla Türkiye'ye giriş yaptığı belirtilen Hüsamettin Tanrıkulu'nun emniyette ifade vermediği öğrenildi.

HDP İLE BAĞI DEŞİFRE OLDU

Hüsamettin Tanrıkulu'nun kampa katıldığı mart ayında bir yakının güvenlik güçlerine giderek durumu bildirip ifade verdiği ortaya çıktı. Yakını tarafından verilen ifadede Tanrıkulu'nun kampa katılmadan önce 3 sene boyunca HDP'ye gidip geldiği, orada aklının karıştırılarak kampa katıldığını söylediği öğrenildi.

EMNİYETTEN AÇIKLAMA

Silahlı ve bombalı sansasyonel eylem hazırlığındaki 'Delil' kod adlı Hüsamettin Tanrıkulu'nun yakalanmasına ilişkin İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı. Açıklamada,"PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında; Silahlı Terör Örgütüne Üye olmak suçundan aranması bulunan, Yunanistan Ülkesinde bulunan Lavrion kampında ideolojik, silahlı ve sabotaj eğitimi alıp ülkemizde bombalı ve silahlı eylem arayışı içerisinde olan 'Delil' kod adlı Hüsamettin Tanrıkulu 03.09.2022 günü yakalanarak gözaltına alınmıştır" denildi. 


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!