banner2

Yunanistan'da korku hakim! Erdoğan'ın tarihi zaferi komşuda infial yarattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 28 Mayıs 2. tur seçimlerindeki tarihi zaferi Yunan basınında korkuya neden oldu. Komşu basınında bu büyük zaferin analizi yapıldı. NATO ve Batı'nın Erdoğan'ı karşısına almak istemeyeceğini söyleyen Yunan medyası "Bu saatten sonra biz ne yapmalıyız?" sorusunu sordu.

Gündem 30.05.2023, 13:55 30.05.2023, 14:54
Abone ol
Yunanistan'da korku hakim! Erdoğan'ın tarihi zaferi komşuda infial yarattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaferinin ardından ise Yunan medyasında "Bu durum bizi nasıl etkiler?" diye sorulmaya başlandı. Yunan gazetelerinden birinde 'Türkiye'ye karşı yeni bir stratejinin geliştirilmesi gerektiğine' vurgu yapıldı.

"SIKI PAZARLIK YAPABİLİYOR"

Söz konusu haberde, "Erdoğan 20 yıldır iktidarda olduğu için hem NATO hem de Avrupa Birliği (AB) ile sıkı bir pazarlık yapabiliyor" denilirken, Türkiye'nin Doğu ile Batı'nın arasında bir denge kuracağından da bahseildi. Haberin devamında ise hem ABD'nin hem de NATO'nun Türkiye'yi Batı kanadında tutmak için çabalayacağından bahsetti.

"YENİ BİR STRATEJİYE İHTİYAÇ VAR"

Erdoğan'ın Yunanistan için ne düşündüğünün önemli olduğunu ifade eden gazete, Batı'nın uzunca bir süre Türkiye'yi hafife aldığını söyleyerek, "Yunanistan'ın yeni bir stratejiye ihtiyacı var" dedi. Ancak Atina hükümetinin gerekli strateji ve planlama yapmadığını söyleyen gazete, bu konuda Yunanistan yönetimine bir eleşitiri getirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!